ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5828 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Písničkář Láska má debutovou Desku

0 jsk 2.7.2020

Český písničkář Láska, který zatím natočil několik singlů, vydává debutové album s názvem Deska. V rámci koncertů, jež absolvoval i s kolegy Pokáčem, Pekařem nebo Jakubem Děkanem, objel celou republiku a jeho singly bodovaly nejen u posluchačů, ale i v řadě hitparád.

Deska obsahuje kromě šesti zveřejněných skladeb i devět novinek. Na albu se objevuje řada hostů, jako jsou Mirka Miškechová, Vašek Bláha (Divokej Bill), Žanet Vargová, Tokhi nebo Thom Fröde.

Mluveného slova se zhostil herec Michal Dlouhý. Autorsky se na desce podílelo hned několik textařů, a tak k výsledné podobě písní na albu vedle Lásky přispěli Kuba Ryba (Rybičky 48), Vašek Bláha, Pokáč, David Konopáč, Tokhi, Thom Fröde nebo Pepí Čihák.

Kromě Lásky, který nahrál kytary, ukulele a částečně i klávesy, se na albu objevují klávesisté Honza Peroutka (Jakub Děkan Band), František Bořík (Mandrage), Vidasov a Ondřej Potužník, baskytary se ujali Marek Bero, Jiří Zika nebo Pavel Hurdálek. Smyčce obstarala Jana Věnečková, dále Petra a Karolína Soukupovy a Anna Lichá z Police Symphony Orchestra, foukací harmoniku natočil Jirka Bouček. V dechové sekci je slyšet Michala Janovského či Martina Kratochvíla z Kolíňanky, pomohl i přední český mandolinista Honza Máca z kapely Poutníci. Producentem Desky je Thom Fröde.

„Hudebníků se nám na albu sešlo opravdu dost a já z toho mám radost. Tím, že jsme část desky nahrávali po singlech, jsme pokaždé pozvali trochu jinou sestavu muzikantů. A právě proto je výsledný počet účinkujících takový. Od začátku jsme s producentem Thomem chtěli, aby Deska byla pestrá a barevná, což se nám, myslím, i díky různorodosti našich hostů beze zbytku podařilo,“ upřesňuje Láska.

Láska, Mirka Miškechová – Nic moc společnýho

Tagy: , ,