ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7928 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pink Floyd vydají dlouhé instrumentálky

0 jsk 29.7.2014

Od okamžiku, kdy se objevila zpráva, že britská formace Pink Floyd vydá nové album, a ona sama ji posléze potvrdila, pátrají britská média po tom, co na nahrávce přesně bude.

Ví se, že nové album se bude jmenovat The Endless River, vyjde v říjnu a bude to letos již druhá velká událost v “posmrtném životě kapely”. Tou první bylo nedávné vydání alba Division Bell, respektive jeho reedice v roce dvacátého výročí první emise kolekce.

Kytarista a zpěvák David Gilmour prý chce fanouškům na chystaném albu představit novou hudbu formace, přesněji muziku dosud nevydanou. Jeho žena Polly Samsonová informovala na svém Twitteru, že kolekce bude obsahovat skladby z nahrávání v roce 1994.
Britská média nedávno také vyloučila účast Rogera Waterse, bývalého člena Pink Floyd, který je momentálně na sólové dráze, nicméně hraje na ní písničky z repertoáru Pink Floyd. Právě proto bylo na místě ptát se, jestli se na chystaném počinu bude podílet.
Nahrávky skutečně vznikly při pobytu kapely ve studiu v roce 1994, což znamená, že se na nich kromě Gilmoura a bubeníka Nicka Masona podílel ještě klávesista Richard Wright, který v roce 2008 zemřel.

List The Sun přinesl včera informaci, že Gilmour a Mason na písničkách ještě pracují a dokončují je. Podle informátora deníku půjde o kompozice nezvykle dlouhé a vesměs instrumentální. Stylově bude převažovat psychedelický rock, ovšem kapela prý se zastaví i v oblasti art rocku a zřejmě i hard rocku.

“Je to něco jiného, než byla nahrávka Another Brick in the Wall nebo Wish You Were Here. Je to kosmické album,” prozradil informátor listu.

Tagy: