ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6814 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Phil Collins se vrátí. Plánuje vydat nové album a turné

0 jsk 30.10.2015

Britský hudebník Phil Collins ohlásil návrat na scénu. Zpěvák, který v roce 2011 sdělil, že si chce od hudby odpočinout, plánuje nahrát další album a vyjet na turné. Novinku prozradil v rozhovoru pro americký magazín Rolling Stone.

„Mým dětem je deset a čtrnáct let a chtějí vidět, co dělá jejich otec. Byly ještě v plenkách, když jsem byl naposledy na cestách. Milují mou hudbu a rád bych je vzal někam s sebou, aby si to mohly užít. Nechci dlouhé turné. Rád bych zahrál na stadionech v Austrálii a na Dálném východě, ale má určitá část chce vystupovat jen v divadlech, takže uvidíme,“ uvedl Collins.

Zatímco na pódiích se občas objevil i v posledních letech, ke skládání se vrací po třináctileté přestávce. S nahráváním nových skladeb plánuje začít už v listopadu, oznámil britský deník The Guardian. Collinsovým posledním studiovým albem s autorským materiálem je Testify z roku 2002. V roce 2010 vydal desku coververzí písní od interpretů americké nahrávací společnosti Motown.

Collins vydal zmíněné desky a koncertoval přesto, že v roce 2000 přišel v důsledku infekce o sluch v levém uchu. O sedm let později si poškodil krční nerv, v důsledku čehož stále nemůže hrát na bicí. Situace ho dovedla k depresím, zvažoval prý dokonce sebevraždu. V roce 2011 nakonec oznámil ukončení aktivní muzikantské kariéry z rodinných a zdravotních důvodů. Letos se přestěhoval do bývalého domu Jennifer Lopez v Miami, aby byl blíže dětem. Předtím žil s rodinou ve Švýcarsku, ale v roce 2008 se rozvedl se svou třetí manželkou, která odešla spolu s jejich dvěma syny do Miami.

„Byly to pro mě temné časy, příliš mnoho jsem pil. Marnil jsem čas sledováním televize, pitím a téměř mě to zabilo. Ale už tři roky nepiju,“ vyjádřil se Collins.