ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7384 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pharrell Williams má s Happy kříž. Přiznal náhodu a byl obviněn

1 jsk 9.5.2014

Americký zpěvák, skladatel a producent Pharrell Williams má trable. Před několika dny překvapil fanoušky, když prozradil, že největší hit posledních měsíců Happy měl původně patřit někomu jinému. Jako mnoho jiných písní, které napsal, ani Happy původně neměl zpívat on. Jejím interpretem měl být CeeLo Green. Aktuálně je pak Williams obviněn herečkou a zpěvačkou Anne Marsenovou z toho, že podobu svého videoklipu k písni Happy opsal z její klipovky Girl Day/All Way z roku 2011.

Pharrell Williams byl dlouhá léta známý jako muž v pozadí showbyznysu, z jehož skladatelského talentu profitovali mnozí jiní. Až po více než dvou dekádách na scéně se prosadil jako sólový zpěvák. Vše však mohlo být jinak. Píseň Happy již byla v demoverzi nahraná CeeLo Greenem. Jeho management však nakonec rozhodl, že pro něj není vhodná.

„Zněl v ní fantasticky,“ řekl Williams před pár dny v rozhovoru s Howardem Sternem. „Myslím to vážně, jeho verze byla lepší než moje. Ale… jak to říct diplomaticky. Vyšší moc si tehdy myslela, že se k němu nehodí. Někteří lidé v jeho týmu měli pocit, že prioritou by mělo být album, na kterém bude především on, takže rozhodli, že tu skladbu nedokončí,“ vysvětlil Williams. Šlo o vánoční album CeeLo’s Magic Moment, které vyšlo na podzim roku 2012. Greenovi ale příliš výrazný úspěch nepřineslo.

Williamsovi letos písnička ano, byť jeho radost zřejmě kalí obvinění, že videoklip k ní byl „ukraden“. V Americe se navíc veřejné mínění staví proti němu, tím spíš, když důkazy jsou poměrně jasné.

K Happy vznikl čtyřiadvacetihodinový klipový materiál, který se pyšní tím, že se v něm dvakrát neopakuje jediný obraz. Ukazuje mnohé lidi, kteří tančí na skladbu Happy v různých okamžicích dne i noci na mnoha místech Los Angeles. Vedle Williamse se v něm objevují například Magic Johnson, Steve Carell nebo Jimmy Kimmel.

Madsenové video bylo natočeno v roce 2011 a trvá 71 minut. Jeho koncepce je v podstatě stejná. Prochází městem, tančí, potkává lidí a někteří se k ní připojují. Zajímavé je, že se v klipech občas objeví i velice podobná místa, což dokumentuje níže přiložený sestřih, který připravil jeden blogger.

Williams tvrdí, že klip Marsenové neviděl. Marsenová říká, že jej bezostyšně vykradl. Režisér videa Girl Walk/All Day Jacob Krupnick ale prohlásil, že se podle něho o plagiát nejedná.

Pharrell Williams a Anna Marsenová: