ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6885 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pavel Šporcl vydává nový počin

0 Redakce 25.9.2014

Přes 20 tisíc prodaných desek, více než 220 koncertů doma i v nejrůznějších koutech světa včetně Číny, dvě velká turné, dvakrát vyprodaná pražská Lucerna: to je jen dílčí výčet úspěchů projektu a stejnojmenného CD Gipsy Way.

První album s cikánskou cimbálovou kapelou natočil Pavel Šporcl  v roce 2008. Letos před prázdninami zúročil dosavadních šest let koncertování s cikánskou muzikou a společně s vydavatelstvím Supraphon uspořádal dva koncerty v legendárním nahrávacím studiu Domovina. Ty daly vzniknout novému albu Gipsy Fire, které bude v České republice k dostání již 26. září.

„Nebojím se v tomto případě vstoupit do téže řeky. S projektem Gipsy Way jsem se sžil neméně stejně jako s klasickou hudbou, a tak přirozeně vyplynulo, že je třeba rozšířit repertoár s cikánskou tematikou. V nové nahrávce Gipsy Fire jsem se daleko více angažoval jako aranžér a skladatel. Nový projekt je oproti původnímu programu daleko více na mých bedrech. A tak to má u primáše být,“ dodává ke své novince s úsměvem Pavel Šporcl.