ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28356 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Paul Simon vydává třináctou studiovou desku

0 jsk 3.6.2016

Americký zpěvák a skladatel Paul Simon vydává své nové album. Je jeho třinácté studiové a jmenuje se Stranger To Stranger. Převažují na něm skladby ve folkrockovém duchu.

Současně ale opětovně inklinuje k elektronice. Při natáčení mu byl mimo jiné po ruce i italský elektronický umělec Clap! Clap!, který s ním pro desku natočil tři písničky. I přesto si Simon ponechal nadále svou písničkářskou tvář, což potvrzuje i první ochutnávka z desky, kterou je skladba Wristband. Album nabízí v základní verzi jedenáct položek, deluxe verze přinese dalších pět bonusových skladeb. O produkci kolekce se postarali Andy Smith a Roy Halee, který stál taktéž u zrodu mnoha hitů dua Simon & Garfunkel. K albu chystá Paul Simon turné. V jeho rámci se objeví 17. října v pražské O2 areně. Vstupenky na koncert jsou již v prodeji.

Paul Frederic Simon se proslavil jako člen dua Simon & Garfunkel s Artem Garfunkelem. Dvojice má na kontě pět studiových desek – Wednesday Morning, 3 A.M. (1964), Sounds Of Silence (1966), Parsley, Sage, Rosemary And Thyme (1966), Bookends (1968) a Bridge Over Troubled Water (1970). Mezi jejich hity patří The Sound Of Silence, I Am A Rock, Mrs. Robinson, Bridge Over Troubled Water, The Boxer či Cecilia. S přestávkami fungovala do roku 2010.

Nerozešla se ale nakonec v dobrém. Nedávno se totiž objevila informace, že Simon neplánuje obnovit její činnost. Řekl to v rozhovoru pro americký magazín Rolling Stone. „Ne, určitě ne. My spolu už ani nemluvíme,“ řekl. V loňském rozhovoru pro list The Telegraph ho totiž Garfunkel nazval hlupákem a idiotem. Přitom připustil, že by si se svým bývalým spoluhráčem opět zahrál.

Sám Paul Simon vydal od roku 1965 třináct sólových desek. Na kontě má dvanáct cen Grammy, včetně trofeje za celoživotní dílo. Dvakrát ho uvedli do rock’n’rollové síně slávy – v roce 1990 jako člena dua Simon & Garfunkel a v roce 2001 i jako sólového umělce.

Tagy: ,