ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27480 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

V pátek se v Praze představí geniální Yanni

0 jsk 28.4.2014

Yanni, geniální komponista současné instrumentální hudby, vystoupí v rámci svého probíhajícího světového turné poprvé v České republice. Již v pátek 2. května od 20 hodin zažije pražská Tipsport Arena jeho obvykle strhující vystoupení. Jeho součástí jsou pozoruhodné kompozice Yanniho, které putují mezi hudebními žánry, a také využití nejmodernějších technologií odrážející se v prvotřídní zvukové kvalitě.

O své tvorbě Yanni říká: „Nerad umění škatulkuji. Nemám rád, když je má hudba označována jako new age. Popravdě ani přesně nevím, co new age vlastně je. Já prostě skládám hudbu, která jde z nitra mé duše a představivosti. Neřeším, do jaké kategorie patří.“

Yanni: World Tour 2014 přiveze prý to nejlepší z proslulých koncertů hudebníka, které uspořádal na tak exotických místech, jako jsou Taj Mahal v Indii, čínské Zakázané město či řecká Akropole. Diváci uslyší výběr z jeho dosavadní tvorby, hity, mnohé z nich v nových aranžmá, i úplně nové skladby. Na jevišti Yanniho tradičně doprovodí mezinárodní orchestr složený z prvotřídních hudebníků, Yanni sám usedne za klávesy.

Styl Yanniho hudby bývá označován za new age. On sám tvrdí, že skládá hudbu, která je odrazem jeho duše a je ovlivněna lidmi a kulturami napříč kontinenty.

Je hudební samouk. Už jako kluk poslouchal klasickou hudbu – Chopina, Mozarta či Bacha. S přibývajícími léty se seznamoval s rock’n’rollem, temperamentními latinskými rytmy, středovýchodní a asijskou hudbou. Všechny tyto styly ovlivnily jeho tvorbu a umožnily mu komponovat tak různorodé melodie, které uchvacují posluchače na celém světě.

Yanni (vlastním jménem Yannis Chrysomallis) se narodil v roce 1954 v řeckém městě Kalamata. V roce 1992 získal nominaci na Grammy za album Dare to Dream a o rok později následovalo album In My Time. V současné době patří k nejvýraznějším instrumentalistům a skladatelům, za svou tvorbu získal více než čtyřicet platinových a zlatých alb, prodal dohromady přes pětadvacet milionů nosičů.

Tagy: