ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6062 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Page a Plant neuspěli se žádostí o uhrazení soudních poplatků

0 jsk 11.8.2016

Kytarista Jimmy Page a zpěvák Robert Plant (na snímku) z již nefungující kapely Led Zeppelin a představitelé vydavatelství Warner Chappell Music neuspěli se žádostí o uhrazení soudních a právnických poplatků v souvislosti s nedávným sporem v případě údajného plagiátorství týkajícího se skladby Stairway To Heaven.

Page a Plant čelili žalobě ze strany Michaela Skidmorea, pozůstalém po kytaristovi s uměleckým jménem Randy California. Skidmore tvrdil, že Page a Plant okopírovali kytarový riff ve Stairway To Heaven ze skladby Taurus, kterou California nahrál v roce 1968 se svou kapelou Spirit. Porota losangeleského soudu však koncem června rozhodla, že Led Zeppelin se plagiátorství nedopustili.

Hudebníci a společnost Warner Chappell Music, pod kterou momentálně spadá katalog Led Zeppelin, následně požádali žalobce o úhradu 793 tisíc dolarů za soudní a právnické poplatky. Soudce Gary Klausner však rozhodl, že žaloba nebyla podána lehkovážně a neexistuje důkaz, že Skidmore měl špatné úmysly. Proto nemusí skupině uhradit poplatky. Skidmore se již koncem července proti původnímu rozsudku odvolal.