ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8238 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Padesát odstínů šedi má Dakotu Johnsonovou a Charlieho Hunnama

2 jsk 4.9.2013

Filmový svět konečně vyřešil největší hádanku posledních měsíců. Studio Universal a spisovatelka E L James včera oznámily, že hlavní role ve filmovém zpracování knižního bestselleru Padesát odstínů šedi jsou přiděleny. Ztvární je Dakota Johnsonová a Charlie Hunnam (na snímku).

Třiadvacetiletá americká herečka Johnsonová bude hrát jednadvacetiletou studentku Anastasii Steeleovou. Ta v knize zažívá sexuální dobrodružství se sedmadvacetiletým milionářem Christianem Grayem, jehož ve filmu ztvární Hunnam.

Bývalá modelka Johnsonová je dcera herců Dona Johnsona a Melanie Griffithové a zatím nemá na kontě větší role. Objevila se ale například ve filmech The Social Network či 21 Jump Street. Třiatřicetiletý Hunnam hrál například v seriálu Zákon gangu či ve sci-fi Pacific Rim – Útok na Zemi.

Zveřejněním jmen hlavních představitelů filmového zpracování kontroverzního díla bylo odpovězeno na mnoho otázek. V posledních týdnech se totiž zejména na internetu konaly vážně míněné i vtipné sázky na to, kdo Anastasii Steelovou v knize ztvární. Není třeba pochybovat o tom, že v hlavní roli bude nahota – pokud tedy nebude film pojat veskrze alternativně či umělecky.

Podle ankety magazínu Go byly ve hře na obsazení hlavní role například Jennifer Lawrenceová, Nina Dobrevová, Alexis Bledelová, Emilia Clarkeová, Ellen Pageová, Lucy Haleová, Ashley Bensonová či Belle Swanová, Johnsonová velkou favoritkou nebyla, tím spíš, že nemá s velkými filmy v podstatě žádné zkušenosti.

První, kdo na zveřejnění jmen hlavních představitelů reagoval, byla Johnsonové matka Melanie Griffithová.  Na svůj profil na Twitteru napsala: „Má krásná dcerka Dakota bude hrát Ane Steeleovou v Padesáti odstínech šedi. Jsem na to strašně hrdá. Pozor, světě, přichází Dakota.“

Film, který bude mít americkou premiéru 1. srpna příštího roku, bude režírovat britská výtvarnice a režisérka Sam Taylor-Johnsonová. V roce 2009 byla nominována na britskou cenu BAFTA za svůj debut Nowhere Boy o Johnu Lennonovi.

„Trojka“ Padesát odstínů svobody se začne prodávat v Čechách

Dodejme, že trilogie Padesát odstínů šedi se stala celosvětovým čtenářským fenoménem posledních let. Prvního dílu trilogie se jen za osm měsíců prodalo na 70 milionů exemplářů. Erotický román byl například nejprodávanější knihou ženské autorky v České republice v roce 2012. Letos v lednu šel v českém překladu do prodeje i druhý díl nazvaný Padesát odstínů temnoty. Do češtiny byl aktuálně přeložen i poslední díl trilogie nazvaný Padesát odstínů svobody.

Ve středu večer bude slavnostně zahájen jeho prodej. V jednadvacet hodin začne v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Ve čtvrtek už bude k dostání ve všech knihkupectvích.

Dodejme, že E L James je pseudonymem televizní produkční Eriky Mitchellové Leonardové (1963). Padesát odstínů šedi původně publikovala na internetu, jejich úspěch ji ale zaskočil. Podle vlastních slov vtělila do knihy svou krizi středního věku a všechny fantazie, které se poté potkaly s fantaziemi mnoha žen po celém světě.

Pokud jde o filmový svět, již dnes se hovoří o tom, že při úspěchu prvního filmu dojde jistě i ke vzniku dalších dvou.