ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6044 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ozzy Osbourne by rád nahrával. Čelí též pomstě za netopýra

0 jsk 10.6.2014

Britská heavymetalová kapela Black Sabbath možná nahraje ještě jednu studiovou desku. Tuto naději dala svým fanouškům o víkendu. Na tiskové konferenci na Sweden Rock Festivalu, na němž Black Sabbath vystoupili, to uvedl zpěvák skupiny Ozzy Osbourne. Připomeňme, že tato hardrocková legenda hovořila v minulých týdnech o tom, že vzhledem k pokročilému věku muzikantům, jejich zdravotním problémům a dalším závazkům hodlá skončit a na pódia se vracet pouze příležitostně.

„Zatím jsme o novém albu ještě v kapele nediskutovali. Je tu však možnost, že ještě jedno opravdu nahrajeme. Ještě jsme se ale nerozhodli, co budeme dál dělat. Momentálně chceme úspěšně a se ctí ukončit turné a pak se uvidí,“ prohlásil Osbourne.

Koncert na zmiňovaném Sweden Rock Festivalu byl součástí aktuálního světového turné Black Sabbath, které skončí 4. července koncertem v londýnském Hyde Parku. Kytarista Tony Iommi přitom v květnu uvedl, že možná půjde o jejich poslední koncert vůbec.

„Pokud bude rozlučkový, skončíme v pozitivním duchu. Já osobně jsem však pro další album a turné. Když to bude možné, tak super. Pokud ne, tak se budu věnovat vlastním projektům,“ dodal Osbourne v souvislosti s Iommiho květnovým vyjádřením.

Ozzy řeší ale ještě jeden problém. Před časem se rozhodl přestavět stodolu na svém pozemku v britském Buckinghamshire na obytný dům. Jeho plány však zmařili tamní úředníci, kteří žádost zamítli z důvodu hojného výskytu netopýrů a sov.

Zahraniční média si proto začala z Osbourna utahovat, že jde o pomstu za to, co udělal před více než třiceti lety. Tehdy během koncertu ukousl živému netopýrovi hlavu.

Později Osbourne přiznal, že ani jemu při tomto šíleném aktu nebylo nejlépe. „Ze začátku byla má ústa plná jeho teplých tělesných tekutin, které chutnaly ještě odporněji, než jsem si kdy dokázal představit. Cítil jsem, jak mi to špiní zuby a stéká po krku. Pak se hlava v mých ústech pohnula,“ napsal v knize I Am Ozzy (2010).

Ať je již pravda s netopýry jakákoli, zpěvák má zakázáno stodolu nacházející se na svém pozemku přestavět. Místní úředníci své rozhodnutí odůvodnili tím, že netopýři jsou chráněni, a proto by v tomto případě nemělo být narušeno prostředí, ve kterém žijí.

Ozzy Osbourne a jeho akt s netopýrem: