ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11615 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Oliver Stone natočil film Snowden, který jistě rozjitří emoce

0 jsk 15.8.2016

Slavný americký režisér Oliver Stone se do dějin filmu zapsal jako konspirátor, provokatér a revolucionář. Jeho nový snímek Snowden všechny jeho pozice nejspíš potvrdí. Alespoň tak míní redaktoři v zahraničních médiích, kteří jej už měli tu možnost vidět.

Výběr filmové látky v Stoneově případě není náhodný. Režisér je totiž po celou svou uměleckou kariéru ostře naladěn proti americké vládě. Začínal u Alana Parkera, pro kterého napsal scénář k snímku Půlnoční expres (1978). V dalších filmech útočil na smysl války ve Vietnamu, mnohé americké syndromy, natočil kontroverzní filmy o atentátu na Kennedyho či pádu Nixona. Točil rovněž takříkajíc na koleně i pod taktovkou těch největších hollywoodských produkčních studií.

A nedávno dokončil snímek Snowden. Tvrdí, že Edward Snowden je pro něho občanský aktivista. Film s Josephem Gordonem-Levittem v hlavní roli vstoupí do amerických kin v prosinci tohoto roku. Do české distribuce by se mohl dostat na jaře příštího.

Stone před časem představil nový film na přehlídce Comic-Con v San Diegu. Během tiskové konference se přes internet spojil se skutečným Edward Snowdenem. Rozhovor probíhal přes web kameru a Snowden mluvil odkudsi z Ruska.

Britský deník The Guardian uvádí, že na otázku moderátora k výkonu Gordona-Levitta Snowden odpověděl takto: „Toto je jedna z bláznivých věcí v mém zážitku z toho filmu. Nemyslím si, že se někdo z toho, že o něm někdo natáčí film, nějak zvlášť raduje. Někteří členové mé rodiny ale řekli, že Gordon Levitt zní úplně stejně jako já.“

Snowden během tiskové konference řekl i to, že nežije v krabici, naopak žije překvapivě svobodný život.

(foto: Wikipedie/Gage Skidmore)