ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4424 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Obraz Ležící žena od Emila Filly prodali za 15,2 milionu korun

0 Redakce 7.5.2012

Na aukci v Praze vydražili obraz Emila Filly Ležící žena za 15,2 milionu korun. Dílo s vyvolávací cenou 9,5 milionu korun koupil zájemce po telefonu a zaplatí za něj ještě dvacetiprocentní aukční přirážku. Fillovo dílo se dostalo na 7. místo nejdráže prodaných obrazů na aukcích v ČR.

Akt z 30. let byl stěžejním dílem společné aukce Galerie Kodl a Aukční síně Vltavín, která nabídla celkem přes čtyři stovky děl především z 19. a 20. století. Obraz se nacházel ve významné pražské soukromé sbírce. Fillova díla patří mezi sběrateli umění k oblíbeným, domácí aukční rekord tohoto autora drží obraz Zátiší s lahví Cherry, který se před dvěma lety prodal za 16,25 milionu korun bez aukční přirážky. Ležící žena se stala třetím nejdražším obrazem Filly.

Na vedoucím místě nejdráže prodaných obrazů na aukcích v ČR je dílo Tvar modré Františka Kupky, které letos prodali za 55,75 milionu korun.

Celkově nedělní aukce pořádaná Aukční Galerií Kodl a Aukční síní Vltavín nabídla přes 400 aukčních položek s celkovou vyvolávací cenou zhruba 53,5 milionu korun. Vydražená suma činí bez dvacetiprocentní přirážky přibližně 75 milionů korun. Prodalo se zhruba 70 procent uměleckých děl.

rwi