ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5829 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nový Spielbergův film bude mít premiéru na AFI Festu

0 Petr Hašek 24.9.2012

Nový snímek amerického režiséra Stevena Spielberga Lincoln, který vypráví příběh šestnáctého prezidenta Spojených států Abrahama Lincolna, bude mít premiéru 8. listopadu na festivalu Amerického filmového institutu (AFI) v hollywoodském Grauman’s Chinese Theatre. Ukončí tak program přehlídky a následující den bude uveden ve vybraných amerických kinech.

„Steven Spielberg je americký mistr, který každým novým filmem své výjimečné kariéry obohacuje kulturní dědictví našeho národa. Jsme poctěni tím, že si jako místo premiéry snímku Lincoln zvolil právě AFI Fest,“ uvedl prezident AFI Bob Gazzale.

Lincolna si ve filmu zahraje Daniel Day-Lewis, jeho maželku Mary Todd Lincolnovou ztvárnila Sally Fieldová. Tommy Lee Jones se představí v roli republikánského kongresmana z Pensylvánie Thaddeuse Stevense.

Scénář k životopisnému snímku napsal Tony Kushner, jenž vycházel z knihy Team of Rivals: The Political Genius of Abraham Lincoln historičky Doris Kearns Goodwinové. V České republice se film dostane do kin 17. ledna 2013.

JŠp