ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6929 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Novou bondovku nazpíval… Sam Smith

0 jsk 9.9.2015

Britský zpěvák Sam Smith prožívá skvělé a šťastné období. V loňském roce vydal úspěšné album In The Lonely Hour, s nímž o víkendu vytvořil nový rekord britského albového žebříčku, když deska, jež loni v květnu debutovala na první příčce hitparády, je již 67. týden po sobě v první desítce, což je historicky nejdéle nepřerušované umístění v Top 10 pro albový debut. Kromě toho se nedávno definitivně vyléčil z nemoci hlasivek, už loni posbíral různé ceny a nyní zveřejnil, že ho potkala další velká čest.

Nahrál skladbu pro čtyřiadvacátý film o agentovi Jamesi Bondovi s názvem Spectre. Na písni nazvané Writing’s on the Wall se autorsky podíleli on a Jimmy Napes, který pracoval i na zpěvákově hitu Stay with Me. Skladbu, kterou interpret nahrál již letos v lednu, by měli tvůrci filmu zveřejnit 25. září.

Sam Smith odtajnil informaci na sociální síti Twitter. „Toto je jeden z vrcholů mé kariéry. Je to pro mě velká čest, protože mohu konečně oznámit, že zazpívám skladbu k další bondovce,“ uvedl umělec, jenž v rozhovoru pro BBC Radio 1 dodal, že píseň napsal za dvacet minut.

Zpěvák přitom v minulých měsících tvrzení, že píseň nahrál, odmítal. Činil tak i ve chvíli, kdy to různé indicie napovídaly.

V očekávané filmové novince Spectre režiséra Sama Mendese se v hlavních rolích představí Daniel Craig, Monica Bellucci, Stephanie Sigman, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Christoph Waltz, Dave Bautista, Ben Whishaw, Naomie Harris či Andrew Scott. Snímek bude mít světovou premiéru 26. října v Londýně, dále vejde do kin 6. listopadu.