ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5072 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nová písnička pro bondovku od Sama Smitha rozděluje svět

0 jsk 29.9.2015

Premiéru má za sebou nová úvodní skladba k čerstvému filmu o agentovi 007 Jamesi Bondovi nazvanému Spectre. Překvapující je, že ačkoli se na baladě s názvem Writing’s On The Wall podílela i dvojice Disclosure, ve skladbě není slyšet ani náznak elektroniky. Balada se soustřeďuje pouze na zpěvákovy vokální schopnosti ve spolupráci s pianem a orchestrem. Nesporně jde o jednu z nejintimnějších skladeb slavné filmové série.

Neil McCormick, hudební publicista britského deníku The Telegraph, ve své recenzi píše, že někteří posluchači začali novou Smithovu píseň srovnávat se singlem Michaela Jacksona The Earth Song. A skutečně, jedna frázová linka při přechodu ze sloky k refrénu připomíná známý kousek Krále popu. Tam to ale končí, zdůrazňuje na svém Twitteru BBC Radio 1, které vytvořilo video s mash-upem obou skladeb.

Když se zahraniční média zeptala na názory svých čtenářů, rozporuplné reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Zatímco jedna skupina tvrdí, že jde o nejhorší bondovku v celé historii, neboť je „ufňukaná“, druhá tvrdí opak a kvůli Smithově charakteristické barvě hlasu bere zmiňovanou píseň jako veledílo.

Sam Smith o možnosti zpívat pro bondovku na Twitter napsal: „Snil jsem o tomto okamžiku velmi dlouho.“ Podle NME.com byla skladba napsaná za dvacet minut, zatímco NPR.org cituje Smithe hovořícího o půlhodině.