ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6893 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nouvelle Prague bude i letos. Zná už jména prvních hostů

0 jsk 2.6.2014

Mezinárodní hudební showcaseový festival Nouvelle Prague, který hned svým prvním ročníkem získal loni zásadní ohlas doma i ve světě a jehož druhý ročník proběhne ve dnech 7. a 8. listopadu opět v prostorách pražského pivovaru Staropramen, oznamuje první jména programu.

Mezi prvními potvrzenými diskutujícími letošního Nouvelle Prague jsou Rob Challice, ostřílený agent renomované Coda Agency, Nick Hobbs, majitel největší boxingové agentury ve východní Evropě Charm Music, Anthony Jouet, spoluzakladatel Fource Entertainment, John Robb, vlivný britský hudební novinář, který jako první udělal rozhovor s Nirvanou a jemuž je přisuzován vznik slova britpop, Dan Panaitescu, který bookuje festivaly Sziget, Volt a Balaton Sound, Glenn Dickie z exportní agentury Sounds Australia, Martin Elbourne, jenž byl přes dvacet let hlavním dramaturgem festivalu Glastonbury a dodnes tam bookuje dvě pódia.

Známá je také první část diskusních panelů letošního ročníku. Odborníci, muzikanti i fanoušci, kteří se o hudbu a vše kolem ní zajímají, budou moci diskutovat mimo jiné na témata Autorská práva v době online, Festivalová abeceda pro začátečníky i pokročilé, Booking stokrát jinak nebo Podpora pro hudbu a kulturní projekty.

Na finálním programu konference se stále pracuje, v nejbližší době budou oznámena i jména prvních vystupujících interpretů na festivalové části Nouvelle Prague. Ta budou zajímat především fanoušky zaměřené na objevování nových hudebních trendů a kapel.

Showcaseový festival umožňuje nadějným interpretům získat pozornost hudebních fanoušků, médií i profesionálů z oblasti hudebního šoubyznysu. Ti nejzajímavější mohou získat exkluzivní smlouvy na zastupování od světových labelů nebo pro hudební vystoupení na významných pódiích.

Zásadním úspěchem Nouvelle Prague je také fakt, že na letošním The Great Escape festivalu obdržel ocenění za Nejlepší nový showcase festival ve světě a díky tomu získal i významnou pozornost hudebních profesionálů. Ti projevili velký zájem o účast na letošním ročníku Nouvelle Prague, který velmi rychle získal vynikající reference, ale také je to zatím jediný showcase festival s orientací na zámořské kapely, které chtějí dobýt Evropu.