ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5604 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nominaci do Rock’n’rollové síně slávy mají Iron Maiden, Soundgarden a další

0 jsk 3.2.2023

Mezi čtrnácti nominovanými na uvedení do Rock’n’rollové síně slávy, která sídlí v americkém Clevelandu, jsou v letošním roce Missy Elliott, Willie Nelson, Kate Bush, Iron Maiden (na snímku), Cyndi Lauper, Soundgarden, Sheryl Crow, George Michael, Rage Against the Machine, The Spinners, The Tribe Called Quest, The White Stripes, Warren Zevon a Joy Division/New Order.

Umělci se mohou o uvedení do síně slávy ucházet nejdříve pětadvacet let po vydání své první komerční nahrávky. Osm z těch, kterým se letos dává šance, je nominovaných poprvé. Missy Elliott a The White Stripes se do nominace dostali v prvním možném roce, zatímco A Tribe Called Quest a Kate Bush byli mezi nominovanými i loni, ale nedostali se mezi oceněné.

„Tento pozoruhodný seznam nominovaných nabízí různorodé umělce a hudbu, kterou Rock’n’rollová síň slávy oceňuje a oslavuje,“ uvedl v prohlášení John Sykes, předseda Rock and Roll Hall of Fame Foundation. „Tito umělci vytvořili díla, která ovlivnila generace a nespočet dalších, kteří šli v jejich stopách.“

Fanoušci mohou hlasovat na vote.rockhall.com do 28. dubna nebo osobně v Rock and Roll Hall of Fame Museum v Clevelandu.