ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23517 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Noční expres s Nebem a Evou Burešovou

0 jsk 12.9.2022

Skupina Nebe vydává další duet, tentokrát vsadila na zpěvačku Evu Burešovou. Singl, který pojednává o tom, že to nejdůležitější necháváme doma pokaždé, co za sebou zavřeme dveře, vznikl ve spolupráci s britskou skladatelkou Chelcee Grimes a producentem Lukášem Chromkem v rámci songwriting campu.

Píseň si kapela Nebe ponechala chvíli v šuplíku, ale přišel správný čas vytáhnout ji a zároveň také přijmout nabídku Evy Burešové, která si se skupinou chtěla českou písničku zazpívat, protože již od začátku byla koncipována jako duet.

„Na skladbě jsme pracovali s přestávkami několik let, protože nesla prvky pro nás ne zcela jednoduchého anglického frázování, takže jsme nosili průběžně různé návrhy textů, ale až letos jsme si řekli, že tenhle je ten správný,“ komentuje Petr Harazin, zpěvák formace.

„Spolupráce s autorkou písní pro světové interprety v čele s Dua Lipou, Kylie Minogue či Tomem Walkerem pro nás byla velmi inspirativní,“ dodává kytarista Štěpán Petrů.

Slovní spojení “nočním vlakem do bůhvíkam” přímo vybídl k natočení videoklipu ve vlaku. „Oslovili jsme České Dráhy a ty nám poskytli možnost natáčet v několika vozech zaparkovaných ve vysočanském depu. Ve vlaku se stane ledasco, můžeš celou cestu prospat, probudit se o pár zastávek dál nebo narazit na zvláštní spolucestující. A tuhle myšlenku jsme se snažili promítnout do videoklipu,“ popisuje Harazin.