ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12792 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Neodolatelné filmy, belgické electro nebo food festivaly. Jakože,cože?!

0 Lucia Daňková 4.10.2014

 Severský filmový podzim                 do 5.10.2014

Přehlídka severské kinematrografie probíhá v pražském kině Lucerna od středy 1.října. V rámci víkendového programu nabídne snímky různých žánrů od dramatu přes sci-fi až po komedii. Celkově divákům festival představí 7 švédských, 3 finské, 2 norské, 5 dánských a 2 islandské snímky. Uvedeny budou jak filmy nové, tak méně známé  staršího data výroby a na přání diváků i některé úspěšné tituly z minulých ročníků – k tomu festival letos poprvé využije Malý sál pražské Lucerny s kapacitou 51 sedadel.

Front 242 v Divadle Archa                            4.10. 2014

V sobotu 4.října se do Prahy vrátí legendární belgická formace Front 242, která patří k vůbec nejvlivnějším elektronickým kapelám historie. F242 jsou považováni za praotce žánru Electronic Body Music, který sami více než tři desítky let úspěšně šíří po celém světě. V České republice vystoupili již několikrát, naposledy jste se s nimi mohli potkat před šesti lety v nabitém Lucerna Music Baru. Koncert začíná ve 20hodin v Divadlel Archa.

Jakože, Cože?                                                    4-5.10.2014

Food festival, nad kterým zůstává rozum stát. Tak jej prezentují pořadatelé – ochutnávat se totiž bude kaviár z okurky nebo jedlá hlína. Akce proběhne o víkendu 4. -5. října na Piazza Domino na pražském Andělu. Známé nádvoří u kina Cinestar a hotelu Andel’s nabídne pohled na prapodivné pokrmy. Jíst se bude vevnitř i venku, takže účastníci mohou dorazit, i když bude deštivo. Vstupné na festival je zdarma, návštěvníci budou moci volně ochutnávat ze kteréhokoliv stánku, kde se budou ceny jednotlivých chodů pohybovat od 70 -100 Kč.

 DELIFEST   podzim  2014                                  3.- 5.října 2014

První podzimní degustační festival DELIFEST proběhne ve dnech 03. až 05. října v Havlíčkových sadech v Praze. Víkend plný francouzských delikates, nápojů a kultury začne tedy už v pátek ve 14hodin. Chybět nebudou šnečí speciality, žabí stehýnka či bretaňské galettes. To vše si můžete užívat se skleničkou cidre nebo champagne a degustovat armanag či cognac, který uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. DELIFEST má v pátek otevřeno do 22hodiny. O víkendu 10.00 až 22.00 hod.

Den otevřených dveří  tunel  Blanka  a metro A                            4.10.2014

V sobotu 4.října mají Pražané možnost projít si nový tunelový komplex Blanka. Den otevřených dveří začíná u stanice metra C Nádraží Holešovice, pokračuje přes Trojský most do tunelového komplexu. Vstup na Trojský most bude až do oficiálního otevření umožněn pouze pravou částí směrem od Holešovic. Trasa měří cca 3,5 km, končí výstupem z tunelu na Letné. Zájemci o prohlídku stanic nově budované trasy metra A mou z Letné využít zvláštní autobusové a tramvajové linky. Celá akce začne v 9h, vstup do tunelu Blanka bude ukončen ve 14hodin.

Rodinný den v Milovicích                   4.10.2014

Zábavně-naučný Park Mirakulum vždy na začátku a na konci sezony spojí síly se sousedním Tankodromem. Tentokrát se brány obou areálů s celkovou plochou přes 60 hektarů otevřou pro hračičky a milovníky dobrodružství všech věkových kategorií už tuto sobotu 4. října. A opět bude platit kouzelná formulka: Mirakulum i Tankodrom pouze za jednu cenu! Děti si zasoutěží ve výcvikovém campu a bojové základně US Army. Lákadlem bude beze sporu ukázka parní lokomotivy, kopie staršího modelu Krauss z roku 1947. Kompletně repasovaná a načančaná mašina proveze zájemce po části úzkokolejné železnice, která už od nové sezony spojí Mirakulum s Tankodromem v délce více než 2 kilometrů!

 Hispánská kultura v Plzni                      7.- 31.10.2014 

Malíř a milovník džungle Otto Placht vystavuje v Plzni – vernisáž zahájí Týden hispánské kultury. Známý český malíř a nekonvenční výtvarník Otto Placht od 8. do 31. října v prostorách Magistrátu města Plzně vystavuje své nové obrazy inspirované léty strávenými v Jižní Americe. Pozoruhodná expozice Ztracený ráj je součástí 5. ročníku festivalu Týden hispánské kultury v Plzni, který se tentokrát odehrává ve znamení Peru. Slavnostní vernisáž se uskuteční 7. 10. v 17 hodin za přítomnosti velvyslankyně Peru v ČR. V 18 hodin v obřadní síni Magistrátu města Plzně následuje přednáška autora o jeho tvorbě a životě v Peru.