ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12608 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejvíce Českých lvů má film Kobry a užovky, herecký koncert bratrů Hádkových

0 jsk 7.3.2016

V sobotu se v pražském Rudolfinu rozdělovaly tradiční filmové ceny Český lev. Šest prvenství na slavnostním ceremoniálu získali tvůrci filmu Kobry a užovky. V trumf proměnili polovinu z tuctu nominací, které před slavnostním večerem měli. Film zvítězil v kategoriích Nejlepší film a Nejlepší režie, také v hereckých kategoriích, kdy si cenu odnesli Matěj a Kryštof Hádkovi a Lucie Žáčková. Za práci na filmu také uspěl kameraman Petr Koblovský.

Alena Mihulová obdržela cenu za hlavní roli ve filmu Slávka Horáka Domácí péče, komedie Ztraceni v Mnichově obdržela cenu za scénář a za nejlepší střih. tento film měl přitom před slavnostním vyhlášením nejvíce nominací, rovných patnáct.

Film Schmitke režiséra Štěpána Altrichtera se prosadil za zvuk Christopha de la Chevallerieho a hudbu Johannese Repky. Pohádka Sedmero krkavců uspěla v kategoriích Nejlepší filmová scénografie, Nejlepší kostýmy a Nejlepší masky.

Ocenění za mimořádný přínos české kinematografii převzal kameraman Stanislav Milota. Nejlepším dokumentem byl vyhlášen snímek Jany Ševčíkové Opři žebřík o nebe.

Mimořádným počinem v oblasti audiovize byl vyhlášena třetí blok internetového seriálu Kancelář Blaník. V kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérie zvítězil snímek Jaroslava Brabce Americké dopisy, Nejlepším dramatickým seriálem se stal projekt Mamon režiséra Vladimíra Michálka, Nejlepším dokumentárním filmem nebo seriálem byl vyhlášen snímek Filmová lázeň, který natočil k půlstoletí karlovarského festivalu režisér Miroslav Janek.