ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9045 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejvíce andělských nominací mají Ille

0 jsk 26.3.2014

Nejvíce nominací na letošní Ceny Anděl získala od členů tuzemské Akademie populární hudby překvapivě pražská kapela Ille. Má tři a uspět může jako skupina, objev a také s písní Holka ve tvý skříni.

Dvě nominace pak má dalších šest skupin či zpěváků. Jsou to Bratři Orffové za své loňské album Šero, Vladimír 518 za počin Idiot, skupina Mandrage za desku Siluety, Sára Vondrášková, která se na scéně objevuje jako Never Sol, písnička Cesta tandemu Kryštof – Tomáš Klus i Monkey Business, kteří nominace obdrželi za videoklip k písničce Up To Speed Now a také prostřednictvím svého zpěváka Matěje Rupperta.

Z toho vyplývá, že letošní nominace jsou velice vyrovnané a bude jistě zajímavé sledovat, kdo si v jednotlivých kategoriích odnese vítězství.

Ceny se letos budou předávat 14. května v Hudebním divadle v Karlíně v Praze v přímém přenosu České televize. O konečných výsledcích rozhodnou akademici hlasováním v průběhu dubna. Vyhlášena bude také deska roku podle počtu prodaných kusů v roce 2013 a nový člen síně slávy.

O nominacích rozhodla asi stovka ze 121 členů Akademie populární hudby. Moderátorkou slavnostního udílení cen bude Adéla Banášová, doprovázet ji bude Jiří Škorpík. V programu mimo jiné vystoupí Michael Kocáb se svou skupinou, 4tet a Chinaski.

Přehled nominací

Skupina
Bratři Orffové
Ille
Mandrage

Zpěvák
Dan Bárta
Vojtěch Dyk
Matěj Ruppert

Zpěvačka
Debbi
Lenka Dusilová
Sára Vondrášková (Never Sol)

Objev
Ille
Lenny
Never Sol

Album
Český kalendář – Michal Horáček
Idiot – Vladimir 518
Šero – Bratři Orffové

Skladba
Cesta – Kryštof, Tomáš Klus
Holka ve tvý skříni – Ille
Siluety – Mandrage

Videoklip
Cesta – Kryštof, Tomáš Klus
Kilovej bůh – Vladimír 518
Up To Sopeed Now – Monkey Business

Tagy: ,