ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4880 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejprodávanější je album Bruna Marse, ze singlů Robin Thicke

0 jsk 3.1.2014

Německá společnost Mediatraffic vydala výsledky prodeje alb za rok 2013. Společnost sleduje celoroční prodeje jak fyzických nosičů, tak nahrávek v digitální podobě.

Bestsellerem loňského roku se stalo album amerického zpěváka Bruna Marse (na snímku) nazvané Unorthodox Jukebox. Mars je loni v listopadu propagoval mimo jiné i na svém vystoupení v pražské O2 Areně. Deska, která vyšla premiérově v prosinci roku 2012, dosáhla prodeje čtyř milionů kusů.

Druhé album v diskografii Bruno Marse si vedlo dobře nejenom u fanoušků, ale také v očích hudebních kritiků. Recenze na ně byly v době jeho vydání vesměs vlídné, magazín Rolling Stone mu udělil čtyři z pěti hvězdiček.

Na druhé příčce výročního prodejního žebříčku je novinka amerického popového zpěváka Justina Timberlakea. Svého alba The 20/20 Experience prodal 3,8 milionu kusů. V červnu je přijede propagovat i do Prahy, když vystoupí v O2 Areně a již dnes je podle předprodejů téměř jisté, že jeho koncert bude vyprodaný. Třetí příčka patří skupině Daft Punk a její loňské novince Random Access Memories. Prodalo se jí 3,1 milionu kusů.

Pořadí prvních deseti uvádíme níže, dodejme ale, že v seznamu nejúspěšnějších nahrávek loňska se například na patnáctém místě umístil soundtrack k filmu Les Misérables (Bídníci), jehož se loni prodalo 1,7 milionu kusů. Adele se svým již tři roky starým dílkem „21“ obsadila osmnáctou příčku za 1,6 milionů prodaných kopií v roce 2013. V polovině loňského prosince vydané album Beyoncé americké zpěvačky Beyoncé skončilo na čtyřiadvacáté příčce. Zájem o ně mělo 1,4 milionu lidí.

Novinka skupiny Depeche Mode nazvaná Delta Machine skončila na jednatřicáté příčce (1,1 mil.), kolekce Christmas kanadského zpěváka Michaela Bublého je čtyřiatřicátá (1,1 mil.) a deska Pure Heroin novozélandské zpěvačky Lorde je na devětatřicáté pozici (1, mil.).

Nejprodávanějším singlem loňského roku je skladba Blurred Lines, na které se vedle Robina Thickeho, který má hitovku na svém stejnojmenném albu (jehož se loni prodalo 1,1 milionu kusů), podíleli ještě Pharrell Williams a T.I. Za celý loňský rok nasbíral 11,6 milionu prodejů. Druhé místo patří hitu Get Lucky francouzských Daft Punk. Zájem o ně mělo devět milionů lidí.

Top 10 nejprodávanějších alb roku 2013:
1. Bruno Mars – Unorthodox Jukebox (4 miliony)
2. Justin Tuimberlake – The 20/20 Experience (3,8 milionu)
3. Daft Punk – Random Access Memories (3,1 milionu)
4. Eminem – The Marshall Mathers LP 2 (2,9 milionu)
5. Pink – The Truth About Love (2,9 milionu)
6. One Direction – Midnight Memories (2,5 milionu)
7. Mumford & Sons – Babel (2,4 milionu)
8. One Direction – Take Me Home (2,4 milionu)
9. Imagine Dragons – Night Vision (2,3 milionu)
10. Michael Bublé – To Be Loved (2,3 milionu)

Top 10 nejprodávanějších singlů roku 2013:
1. Robin Thicke feat. T.I a Pharrell Williams – Blurred Lines (11,6 milionu)
2. Daft Punk feat. Pharrell Williams – Get Lucky (9,1 milionu)
3. Macklemore And Ryan Lewis feat. Wanz – Thrift Shop (8,6 milionu)
4. Avicii – Wake Me Up (8,6 milionu)
5. Pink feat. Nate Ruess – Just Give Me A Reason (8 milionů)
6. Katy Perry – Roar (7,6 milionu)
7. Macklemore And Ryan Lewis feat. Ray Dalton – Can’t Hold Us (6,7 milionu)
8. Rihanna feat. Mikky Ekko – Stay (6,1 milionu)
9. Imagine Dragons – Radioactive (6,1 milionu)
10. Will.I.Am feat. Britney Spears – Scream And Shout (6 milionů)