ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5138 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejoblíbenější filmovou hvězdou Ameriky je Tom Hanks

0 jsk 1.2.2016

Americký herec Tom Hanks je nejoblíbenější filmovou hvězdou Ameriky. Vyplývá to z výsledků amerického národního průzkumu Harris Poll, který se uskutečnil v období mezi 9. a 14. prosincem loňského roku. Zúčastnilo se ho 2252 lidí, podmínkou hlasování byl věk nad osmnáct let.

Hanks vyměnil v čele žebříčku loňského vítěze Denzela Washingtona, který aktuálně obsadil třetí místo. Druhé získal Johnny Depp, který si oproti minulému roku polepšil o dvě příčky. Na čtvrtém místě skončil John Wayne a první pětici uzavřel Harrison Ford.

Letošní vítěz je známý především z filmů Philadelphia (1993), Forrest Gump (1994) nebo Zachraňte vojína Ryana (1998). V anketě se na prvním místě umístil popáté, naposledy v roce 2013. Držitele dvou Oscarů podle výsledků zveřejněných na webové stránce společnosti Harris Interactive, která průzkum organizovala, nejvíce ocenili hlasující z řad lidí žijící na předměstích a obyvatelé ze západních částí Ameriky. U mužů vyhrál John Wayne, Johnny Depp měl největší úspěch u žen.

Nejoblíbenější filmové hvězdy podle průzkumu Harris Poll:
1. Tom Hanks
2. Johnny Depp
3. Denzel Washington
4. John Wayne
5. Harrison Ford
6. Sandra Bullock
7. Jennifer Lawrence
8. Clint Eastwood
9. Brad Pitt
10. Julia Roberts