ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16380 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejbohatší filmovým hrdinou je drak Šmak

0 Redakce 25.4.2012

Drak Šmak, hlavní záporná postava románu J. R. R. Tolkiena Hobit, je na prvním místě žebříčku "virtuálních miliardářů", který sestavil americký časopis Forbes. Drakův "majetek", jehož součástí jsou prý hlavně mince, drahokamy a starožitnosti, odhadl Forbes na 62 miliard dolarů. Pro srovnání – Mexičan Carlos Slim Helú, telekomunikační magnát považovaný za nejzámožnějšího mezi živými lidmi, prý disponuje 69 miliardami dolarů.

Forbes do žebříčku "virtuálních miliardářů" zařadil do něj vymyšlené postavy z románů, kreslených filmů, seriálů a komiksů, jejichž "majetek" odvodil z charakteru jednotlivých postav a z jejich příběhů. Žebříčku vévodí patnáct figur, jejichž majetek by podle Forbesu mohl dosahovat částky 209,5 miliardy dolarů.

S téměř 52 miliardami hned za drakem Šmakem následuje postava z kreslených příběhů Walta Disneye Držgrešle Hamoun, označovaná za nejbohatší kachnu na světě. Do seznamu se dostal i Charles Foster Kane, mediální magnát z legendárního filmu Orsona Wellese Občan Kane. Démon americké žurnalistiky by podle odhadu Forbesu mohl disponovat majetkem kolem osmi miliard dolarů.

S téměř šesti miliardami mu konkuruje Forrest Gump ze známého stejnojmenného filmu, který prý díky své šťastné povaze mohl někdy v roce 1980 získat 0,5 procenta akcií firmy Apple.

Mezi patnáctkou nejbohatších je také chamtivý Charles Montgomery Burns, kreslená postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Nejbohatší obyvatel Springfieldu shromáždil prý majetek za 1,3 miliardy dolarů.

rwi