ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5646 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Neil Young zažaloval Donalda Trumpa

0 jsk 6.8.2020

Kanadský hudebník Neil Young zažaloval amerického prezidenta Donalda Trumpa za porušení autorského práva. Nesouhlasí s použitím svých písní během jeho předvolebních kampaní. Obvinil ho, že na svých shromážděních vícekrát bez licence nebo souhlasu použil jeho skladby Rockin’ In the Free World a Devil’s Sidewalk.

„Záměrem této žaloby není zneuctít práva a názory amerických občanů, kteří mohou svobodně podporovat kandidáta podle svého výběru. Přesto však zpěvák nemůže v dobrém úmyslu dopustit, aby se jeho hudba používala jako znělka rozdělující neamerické kampaně nevědomosti a nenávisti,“ píše se na Youngových stránkách.

Žaloba byla podána v úterý 4. srpna u okresního soudu pro jižní část New Yorku, řekl pro The New York Times zpěvákův právník Ivan Saperstein. Vedení prezidentské kampaně bezprostředně po oslovení deníkem neposkytlo žádné stanovisko.

Young žádá, aby vedení Trumpovy kampaně upustilo od hraní jeho písniček na jakýchkoli politických veřejných shromážděních. Pokud tak neučiní, bude požadovat odškodnění ve výši až 150 tisíc dolarů za každé porušení autorského práva, jakož i zaplacení advokátů a poplatků spojených se soudním řízením.

Tagy: