ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15046 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Natočili celovečerní dokument o Led Zeppelin

0 jsk 10.5.2019

Led Zeppelin se dočkají prvního celovečerního dokumentu o svých začátcích. Napsal to hudební magazín Rolling Stone. Na snímku, který je momentálně v postprodukci, spolupracovali i členové kapely. Dokument natočil britský režisér Bernard MacMahon.

„Když jsem viděl, jak Bernard MacMahon profesionální vizuálně i zvukově zvládl The Amercian Epic, hned jsem věděl, že je to ten pravý člověk, který dokáže vyprávět náš příběh,“ vyjádřil se k režisérovi kytarista skupiny Led Zeppelin Jimmy Page.

Film však zachytí jen krátké období formování kapely. Bude sledovat cestu muzikantů na hudební scéně v 60. letech, jejich setkání v létě v roce 1968 a bude s nimi do roku 1970, kdy jejich druhé album Led Zeppelin II. srazilo z vrcholu žebříčků nahrávky Beatles.

Snímek má být oslavou padesátého výročí vzniku skupiny. Přinese nové rozhovory se třemi žijícími členy kapely i dosud nezveřejněné archivní záběry a fotografie. Všechno má doprovázet nejmodernější zvuková stopa hudby Led Zeppelin.

Led Zeppelin jsou dodnes považování za jednu z nejvlivnějších rockových kapel všech dob. Celosvětově prodali více než 200 milionů nosičů (některé zdroje uvádějí až 300 milionů) a jejich význam v 70. letech je srovnatelný se skupinou Beatles v předchozím desetiletí.