ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14198 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Znovu nastane Chaozz. Legendární hiphopeři chystají velké turné s kapelou

0 jsk 8.3.2018

Dlouho se zdálo, že comeback hiphopového Chaozzu je z kategorie nemyslitelných. Dokonce i když se letos v říjnu začaly nést zvěsti o jednom vystoupení v pražském MeetFactory v rámci rapového pětiboje End of the Weak, vypadalo to spíš na jednorázové setkání.

Jakmile ale původní čtveřice Kato, Ba2s, Rusty a Fugaz vylezla na pódium, na němž společně nestála od roku 2001, klubem se převalila vlna nadšení, nostalgie a euforie. „Meetfactory bylo úspěšné. Publikum bylo tolerantní, nakoplo nás to,“ popisuje Ba2s náladu, kterou ve členech Chaozzu znovu vyvolali jejich fanoušci.

Po dalším vystoupení v roli tajných hostů Prago Union v pražském Lucerna Music Baru, které provázely obdobné reakce, se zrodil plán na comebackové turné Ale už 2018 Tour se vším všudy.

To se uskuteční už na jaře roku 2018, kdy Chaozz se svými osvědčenými hity Policijééé, Hej lidi, Vodopády, Planeta opic nebo Marie a Jana zamíří na velká koncertní pódia v Ostravě, Pardubicích, Brně a Plzni. Celé turné zakončí koncertem 31. května v pražském Foru Karlín. Stejně jako v MeetFactory jim u toho bude krýt záda DJ Maro z Prago Union. Ale protože půjde o velké koncerty se vším všudy, přidá se i živá kapela, která letitým písničkám a beatům dodá potřebnou šťávu a drajv.

„Děláme to, protože to lidi chtějí. A protože nás to bude bavit. A aby svět byl lepší místo,“ říká o chystaném dění Kato, který v éře Chaozzu proslul pod svou někdejší přezdívkou Deph. Návratu se aktivně účastní, přestože v současnosti sklízí úspěchy se svým vlastním projektem Prago Union, jehož poslední album Smrt žije patřilo několik týdnů mezi nejprodávanější hudební nosiče a těšilo se velkému zájmu hudebních kritiků. „Já se chci vyblbnout a těším se na ty lidi,“ doplňuje ho staronový parťák z Chaozzu Ba2s s neskrývaným nadšením.

Termíny Ale už 2018 Tour
13. 4. Brno, Sono
14. 4. Pardubice, Žlutý pes
27. 4. Plzeň, Papírna
4. 5. Ostrava, Brickhouse
31. 5. Praha, Forum Karlín

Tagy: ,