ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15276 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Okoři zahrají Tata Bojs, Mig 21 i Divokej Bill

0 jsk 5.6.2019

Letos se bude konat již 19. ročník open-air festivalu Okoř. Ten se těší velké oblibě jak u interpretů, tak i u diváků, a proto bývá pravidelně vyprodán. Jedna legenda dokonce praví, že louka, na které se festival pořádá, vyzařuje léčivou energii. Letos se na akci představí Tata Bojs (na foto), Mig 21, Divokej Bill, Marek Ztracený, Jaroslav Uhlíř, Žlutý pes, Pavel Callta, Deda Mládek Illegal Band a další.

Hlavním hnacím motorem festivalu je Hana Petřinová, která ho s velkou láskou pořádá od samého začátku. „Na hrad Okoř jsme rádi jezdívali s manželem (pozn. – s hudebníkem Otakarem Petřinou) a tam mě napadlo, že v tom krásném prostředí by bylo skvělé zorganizovat hudební festival. První ročník proběhl v roce 2000, v době, kdy ještě u nás moc festivalů nebylo. Pamatuji si, jak jsme tenkrát vlastnoručně lepili plakáty,” vzpomíná.

„Ten festival mám moc ráda, líbí se mi, že je takový komorní, jednodenní, za ta léta už máme svoji základnu fanoušků, kteří s námi rostou, přivádí k nám svoje děti… Navíc to beru jako takové rozloučení s létem” dodala.