ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29174 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na natáčení nové bondovky došlo k nehodě, nyní pokračuje v Římě

0 jsk 20.2.2015

Filmový štáb pod vedením režiséra Sama Mendese se přesunul do italského Říma, kde pokračuje v natáčení již čtyřiadvacátého příběhu o Jamesi Bondovi. Představitele hlavní role Daniela Craiga (na snímku) a jednu z jeho partnerek ve snímku, Moniku Bellucci, přijali při této příležitosti primátor italského hlavního města Ignazio Marino a šéf italského resortu kultury Dario Franceschini.

Film se začal ve Velké Británii natáčet již loni v prosinci. Nyní se štáb přesunul do hlavního města Itálie, kterému má natáčení scén do pokladny přinést kolem milionu eur a bude v jeho ulicích pokračovat i v následujících týdnech. Na práci v italské metropoli naváže štáb v Mexiku. Již dříve se filmové scény točily ve studiích v Londýně, na více místech v Rakousku a v exteriérech v Maroku, kam se štáb ještě jednou vrátí.

V úterý proběhl poslední z třiatřiceti natáčecích dní v Rakousku. Došlo při něm však k vážné nehodě, při které se zranily tři osoby. Poté, co auto ve scéně s kaskadéry narazilo do plošiny s kamerou, přepravily vrtulníky dva těžce zraněné do nemocnice a třetího, který vyvázl se zraněním lehčího charakteru, ošetřili zdravotníci na místě. Zranění ve věku 28, 52 a 63 let a řidič auta jsou britskými občany.

Nový film o britském agentu Jamesi Bondovi se bude jmenovat Spectre, podle fiktivní teroristické organizace, proti níž Bond bojoval v některých dřívějších snímcích. Premiéra proběhne v Británii 25. října 2015. Ve filmu se vedle představitele hlavní role Daniela Craiga objeví i Ralph Fiennes, Christoph Waltz, Léa Seydouxová nebo Andrew Scott.

Pro režiséra Sama Mendese je to druhá bondovka, pro Daniela Craiga je to už čtvrtý film, ve kterém ztvární populárního akčního hrdinu.