ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5402 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na letošní Benátské! kralovali Helloween

0 jsk 27.7.2015

Německá skupina Helloween měla být podle velikosti písma na plakátech hlavní hvězdou letošního festivalu Benátská! a také se jí stala. Její sobotní noční koncert měl vysokou úroveň, od kapely byl profesionálně zvládnutý jak po stránce hudební a pěvecké, tak například s ohledem na to, kterak zpěvák Andi Deris komunikoval s diváky. Helloween přehráli mnohé své hity, sáhli i k novým písničkám z květnového alba a to vše rámoval výtečný zvuk.

Německá powermetalová legenda se přitom do Liberce málem nedostala. Den před svým setem totiž koncertovala ve Španělsku a do České republiky se chystala v době, kdy se španělští letoví dispečeři chystali do stávky. Začali s ní ale až v deset, a Helloween vyletěli již v sedm. Zajímavé také je, že se kapela po svém libereckém vystoupení do Španělska zase vrátila. V neděli na ni čekalo vystoupení na festivalu v Madridu.

Druhou hvězdou festivalu Benátská! byla americká diskotéková legenda Village People. Šéf festivalu Petr Pečený řekl, že mu šlo o to, aby se kapela vymykala obvyklému stylovému rozpětí programu akce. To se povedlo náramně, vždyť Village Pepople, v jejichž sestavě jsou už jen dva zpěváci z původní sestavy, vrátili diváky do druhé poloviny sedmdesátých let na nablýskané a kýčovité diskotéky. Megahit Y.M.C.A. zazněl až úplně na konci vystoupení, které bylo archaické a poněkud nudné, protože ne všechny skladby Village People mají potřebnou melodickou sílu. Šest zpěváku na pódiu kromě zpěvu tančilo, hudba šla z playbacku.

A tak se do pozice hvězd dostali i mnozí naši a slovenští interpreti. Velký úspěch měl například set kapely Chinaski, slovenských No Name, formace Stromboli, ve které se po letech sešli Bára Basiková a Michal Pavlíček, slovenských Desmod, tradičně Alkeholu, Harleje i Dogy, rovněž Miro Žbirky, Davida Kollera, Rybiček 48 a dalších.

Benátská! trvala od čtvrtečního odpoledne do nedělního časného rána a navštívilo ji na 17 tisíc diváků.