ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27960 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Ensemble Inégal zazáří jedno z děl Jana Dismase Zelenky

0 jsk 31.8.2022

Dva výjimečné koncerty věnované tvorbě fenomenálního českého barokního skladatele Jana Dismase Zelenky chystá v podzimní sezóně soubor Ensemble Inégal. Hudební těleso ověnčené už mnoha cenami se pod vedením dirigenta a varhaníka Adama Viktory (na snímku) věnuje objevování a nastudování Zelenkových děl už víc než dvacet let.

Sezónu zahájí 4. září od 19.30 koncert v kostele U Salvátora v Praze. Na něm Ensemble Inégal uvede dvě velká, pro posluchače zatím neznámá Zelenkova díla Missa Charitatis ZWV 10 z roku 1727 a Litaniae Xaverianae ZWV 154 z roku 1723: první ze skladeb zde zazní ve světové koncertní premiéře.

Významnou událostí pro milovníky barokní hudby bude i koncert zahajující 9. ročník mezinárodního Zelenka Festivalu Praha – Drážďany. Uskuteční se 12. října od 19.30 hodin v kostele Panny Marie pod řetězem na Malé Straně. Na programu bude první ze čtyř Zelenkových cyklů slavnostních nešpor Psalmi Vespertini I., virtuózních skladeb o člověku a Boží přítomnosti dotýkajících se posluchačova srdce. Vedle souboru Ensemble Inégal zde vystoupí i vynikající drážďanské vokální těleso Dresdner Kammerchor.

(foto: René Volfík)