ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11960 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Hollywood Film Awards zvítězil film The Danish Girl

0 jsk 3.11.2015

Udělování Hollywood Film Awards patřilo letos snímku The Danish Girl (2015). Dílo režiséra Toma Hoopera získalo tři ceny, a to pro nejlepšího režiséra, za nejlepší výkon herečky (Alicia Vikander) a pro nejlepšího skladatele (Alexandre Desplat).

Čtyřiapadesátiletý Francouz získal cenu i za práci na filmu Suffragette (2015), za který Carey Mulliganová dostala trofej pro nejlepší herečku. Celkem byla udělena ocenění v sedmadvaceti kategoriích, vítězi se kromě jmenovaných stali například i Jane Fonda, Amy Schumer, Ridley Scott, Will Smith, Benicio Del Toro či Joel Edgerton.

Devatenáctý ročník udělování cen se nedostal do vysílání televizních stanic, což zúčastněným umožnilo vyjadřovat se otevřeně a bez cenzury. Komičky Amy Poehler a Amy Schumer nešetřily vtipnými projevy, Ice Cube či Robert De Niro si zanadávali a Jamie Foxx zase přímo podpořil Quentina Tarantina, který se nedávno účastnil shromáždění proti policejní brutalitě. Zmíněný De Niro si ze slavnosti konané 1. listopadu v Beverly Hills, odnesl cenu za celoživotní dílo.

Na galavečeru, který moderoval herec James Corden, se mimo jiných objevili i Selena Gomez, Michelle Rodriguez, Johnny Depp, Jake Gyllenhaal, Vin Diesel, Kurt Russell, Steve Carell, Mark Ruffalo či Wiz Khalifa.