ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8132 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Grammy letos uspěli Kacey Musgravesová a Childish Gambino

0 jsk 11.2.2019

Noční udělování cen Grammy ovládli Kacey Musgravesová a Childish Gambino, přičemž každý z nich dostal čtyři trofeje. Musgravesová dominovala v žánru country, když ji ocenili za skladbu Space Cowboy, za sólový výkon v písni Butterflies a také za album Golden Hour, které vyhlásili i albem roku. Childish Gambino uspěl díky hitu This Is America v kategoriích Nahrávka roku, Píseň roku, Nejlepší rapová a zpívaná spolupráce a Nejlepší videoklip.

Nejlepším nováčkem je Britka Dua Lipa, která během večera získala i cenu za Nejlepší taneční nahrávku, a to díky spolupráci na písni Electricity dua Silk City. Lady Gaga dostala Grammy v kategoriích Nejlepší originální skladba ve filmu a Nejlepší popový výkon dua nebo skupiny za píseň Shallow, kterou nahrála s Bradleym Cooperem. Třetí trofej získala za Nejlepší sólový popový výkon v písni Joanne (Where Do You Think You’re Goin’?).

Kolekci Sweetener od Ariany Grande vyhlásili za Nejlepší popové vokální album, Willie Nelson dostal za titul My Way cenu za nejlepší tradiční popové vokální album. Francouzská dvojice Justice si díky počinu Woman Worldwide připsala na konto Grammy za Nejlepší elektronické a taneční album.

Zpěvačka a hudebnice St. Vincent uspěla v kategorii Nejlepší rocková skladba (Masseduction). Nahrávka Colors vynesla muzikantovi Beckovi Grammy za Nejlepší album po technické stránce (neklasických hudba) a Nejlepší alternativní album.

Předávání cen Grammy se odehrálo v noci na pondělí ve Staples Center v Los Angeles. Letos se konal jeho jednašedesátých ročník. Moderátorkou byla Alicia Keys. Během večera vystoupili St. Vincent, Cardi B, Dolly Parton, Little Big Town, Maren Morris, Kacey Musgraves, Katy Perry, Miley Cyrus, Post Malone, Red Hot Chili Peppers, Janelle Monáe, Diana Ross, Lady Gaga, Mark Ronson, Shawn Mendes, Ricky Martin či Camila Cabello. Fantasia, Andra Day a Yolanda Adams vzdali čest zesnulé Aretha Franklinové.