ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9505 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na festival Mezi ploty v pražských Bohnicích se vrátí Divadlo Sklep

0 Redakce 30.4.2012

Na festival Mezi ploty v pražských Bohnicích, který se koná o posledním květnovém víkendu, se po patnácti letech vrátí Divadlo Sklep. Jejich Besídka se objevila v psychiatrické léčebně, kde se festival od roku 1997 koná, již na prvním ročníku. Letos se akce zúčastní osm desítek divadelních a hudebních souborů.

Příznivci divadla vedle Divadla Sklep uvidí i brněnské HaDivadlo a Husu na provázku. Brněnské Divadlo Husa na provázku uvede v areálu léčebny představení Trosečník III, navazující na inscenaci Bolka Polívky z roku 1977. HaDivadlo se s kusem Modelka XXL vysměje kultu štíhlých "věšáků na prádlo". Za pozornost stojí také projekt Milostný trojúhelník tria Liška-Zbrožek-Polášek.

Pro dětské diváky vystoupí olomoucké nezávislé Divadlo Tramtarie, Dismanův rozhlasový dětský soubor, dětské studio umělecké skupiny OLDstars, soubor Ty-já-tr a pražské poetické divadlo Viola. Nebude chybět formace Kašpárek v rohlíku, jejíž originální "bejbypank" baví děti i rodiče.

Prostor dostanou i prezentace a prodej výrobků z chráněných dílen, arteterapeutických ateliérů a dětských domovů, ukázky práce asistenčních a vodicích psů a výtvarné dílny se zapojením zdravotně postižených umělců.

Hudební část festivalu nabídne širokou škálu populárních žánrů – od rocku a popu přes ska, funk a rap až po etnickou hudbu a folk. Vystoupí zpěvačka Marta Töpferová, litvínovský písničkář Xavier Baumaxa a skupiny Plastic People of the Universe, Žlutý pes, Vypsaná fixa, Chinaski, Guločar, Toxique, Hudba Praha, Jablkoň, Tleskač, Už jsme doma, Blue Effect s Radimem Hladíkem, Niceland a Republic of Two.

rwi