ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9721 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Eurovision Song Contest bude Česko reprezentovat kapela Lake Malawi

0 jsk 29.1.2019

Vítězem letošního ročníku národního kola Eurovision Song Contest je se skladbou Friend of a Friend kapela Lake Malawi, v čele s Albertem Černým (na foto). Od diváků a poroty obdržela celkem 22 bodů. O druhé místo se s 18 body dělili hned tři finalisté – Barbora Mochowa, Jakub Ondra a Pam Rabbit.

„Na loňský obrovský úspěch Mikolase Josefa se pokusí navázat kapela Lake Malawi, která se stala vítězem národního kola. Poděkovat bychom však chtěli všem osmi finalistům za skvělou práci, protože i díky nim hlasovalo tento rok o padesát procent více fanoušků než loni. Dohromady to bylo pětadvacet tisíc individuálních hlasujících,“ sdělil vedoucí české delegace Jan Bors.

„Tohle je pro mě mega splněný sen. Předtím, než jsem se rozhodl přihlásit s písní Friend of a Friend, tak jsem si říkal, co vlastně se sebou chci dělat. Ale pak jsme se přihlásili a já jsem uviděl světlo na konci tunelu. Řekl jsem si, že by to mohla být cesta, jak prorazit do světa,” shrnul frontman kapely Lake Malawi Albert Černý.

Vystoupení Lake Malawi se skladbou Friend of a Friend v Tel Avivu diváci opět uvidí v přímém přenosu ve vysílání České televize. Dnes v podvečer bude losem určeno složení semifinálových skupin, a tedy i datum konání semifinálového večera s českou účastí. O postup do finále se bude bojovat se 14. a 16. května. Finále soutěže se uskuteční 18. května.