ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6333 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Colours of Ostrava zářili Björk, Kasabian i Mika

2 jsk 20.7.2015

Od čtvrtečního odpoledne do nedělní noci proběhl v Dolní oblasti Vítkovic v pořadí čtrnáctý ročník multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava. Celou akci poznamenala vydatná horka i dusno, teplota běžně šplhala nad třicet stupňů a kapky deště se v přeháňkách objevily vlastně až v neděli, z toho dvakrát vydatně při závěrečném vystoupení zpěváka Miky.

Ten vzal finále akce do vlastních odpovědných rukou a byl při tom velký profesionál i šoumen. V závěru jeho setu dopadaly na Miku i diváky konfety a bylo patrné, že roztančeným fanouškům se nechce domů, protože Mika nabídl přesně ten typ vystoupení, u kterého si málokterý hudební nadšenec přeje, aby skončilo.

Ve čtvrtek zářila na hlavní scéně islandská zpěvačka Björk. Zprvu byl její koncert poněkud pomalý a rozjížděl se pozvolna, ruku v ruce s náramnými vizuálními doprovody a také pyrotechnickými a světelnými efekty ale ve finále gradoval a potvrdil, že Björk je umělkyně, která se na hudbu dívá svojským pohledem a stejně tak ji tvoří. Její koncert byl zážitek zvláště pro pozorné posluchače a milovníky delikátní muziky i zvuku.

Britští Kasabian se v pátek stali hvězdami dne, a možná i celého festivalu. Jejich rocková show měla švih, přesvědčivost, dravost a výkony zpěváka Toma Meighana i hudebníků byly sebejisté a přitom nesmírně uvolněné. Byla to jízda, kterou britská formace vytvořila bez velkých světelných či vizuálních efektů, jen tak, velmi civilně.

Sobotnímu programu vládlo intimní vystoupení skladatele, hudebníka, zpěváka a aranžéra Owena Palletta, který se na začátku setu omluvil, že se mu poškodila jeho výbava a odehraje koncert na vypůjčenou. Možná byla zprvu znát určitá nervozita. Jeho skladby jsou ale samy o sobě působivé, a tak se koncert mladého Kanaďana stal radostí dne.

V programu samozřejmě byla řada jiných jmen, které diváky v Ostravě, a přišlo jich přes 43 tisíc, nadchla. Ať už šlo o tranzovní Kasai Allstars z Konga, reggae hrající Francouze Dub Inc., mexické kytarové duo Rodrigo y Gabriela, americkou zpěvačku St. Vincent, její rockové kolegy Augiustines či Other Lives a další. Uspěli i čeští interpreti, výkony Bratří Ebenů, Anety Langerové či Lenky Dusilové a Baromantiky byly diváky náležitě oceněny.