ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13685 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Cenách Anděl dominovali Poláková, Koller a Kryštof

0 jsk 11.4.2016

Barbora Poláková (na snímku), David Koller a skupina Kryštof získali po dvou soškách anděla, které si v sobotu večer odnesli držitelé Cen Anděl za rok 2015. Ty se letos konaly v Hudebním divadle Karlín v Praze historicky popětadvacáté. Proto byli rovněž vyhlášeni zpěvák, zpěvačka a skupina čtvrtstoletí.

Skupinou roku se v sobotu večer stal havířovský Kryštof. Klára Vytisková, která sólově vystupuje jako Klara, si odnesla ocenění zpěvačka roku za debutové album Home. David Koller je zpěvákem roku a jeho deska ČeskosLOVEnsko albem roku. Objevem je Barbora Poláková a její písnička Nafrněná je skladbou roku.

„Byla jsem překvapená,“ uvedla po ceremoniálu Klara. „Šla jsem na hezká večer, na kterém potkám pár muzikantů. Navíc byla silná konkurence. Myslela jsem si, že vyhraje Bára Poláková.“

Skupinou čtvrtstoletí je Lucie, zpěvákem čtvrtstoletí Dan Bárta a zpěvačkou Lucie Bílá, která se ceremoniálu v Hudebním divadle Karlín v Praze nezúčastnila, protože o víkendu absolvovala tři velké koncerty v Bratislavě. Do síně slávy byl uveden skladatel a kytarista Michal Pavlíček.

Nejprodávanějším albem roku je Srdcebeat od formace Kryštof. Na pódiu ústy Richarda Krajča tvrdila, že ho prodala více než padesát tisíc kusů. Skupina Kabát přitom v pátek uvedla, že prodala dvaapadesát tisíc kusů své loňské desky Do pekla/do nebe, ale protože prodávala v síti Tesco, která nehlásí počty prodaných alb české pobočce Mezinárodní federaci fonografického průmyslu IFPI, nebyla čísla prodeje do ankety zanesena.

Moderátorem večera byl Libor Bouček. Naživo vystoupili Dan Bárta, Lenka Dusilová, Slza, Aneta Langerová, Michal Pavlíček, Václav Noid Bárta či Ewa Farna. Dusilová využila vystoupení ke kritice prezidenta Zemana. Podle jejích slov „podlézá režimům popírajícím svobodu a demokracii“. Později s ní vyjádřili souhlas i Vytisková a Koller. Vždy za potlesku přítomných diváků.