ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29098 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Anděly mají nominace Kryštof, Boris Carloff, Zrní, Charlie Straight a další

0 jsk 18.2.2013

V pondělí byly v Praze oznámeny nominace na 22. ročník cen Akademie populární hudby Anděl 2012. Jejich vyhlášení proběhne 16. března za asistence kamer České televize v Průmyslovém paláci v Praze na Výstavišti. Vítězové žánrových kategorií budou známi již 8. března po ceremoniálu v pražském Paláci Akropolis.

Nejvíce nominací získala ostravská skupina Kryštof. Za své loňské album Inzerát si může odnést prvenství v pěti kategoriích, přičemž Richard Krajčo má nominaci šestou a může se stát zpěvákem roku.

Pět nominací má Boris Carloff, vítěz cen kritiků Apollo. Loni vystoupil ze své producentské ulity a nahrál i nazpíval první sólové album The Escapist. To se může stát deskou roku, skladba Falling je nominovaná na videoklip roku a Carloff má nominaci i na objev roku a zpěváka. Jeho album získalo nominaci i v žánrové kategorii Elektronická hudba. Čtyři nominace má kladenská formace Zrní, tři třinečtí Charlie Straight.

Moderátorem slavnostního ceremoniálu bude Leoš Mareš. Vystoupí na něm Aneta Langerová, Lucie Bílá, Kryštof, Boris Carloff, Charlie Straight, Vojta Dyk, Zrní a další.

Změny

22. ročník Cen Anděl je odlišný od minulých ve složení hlasujících akademiků, rovněž v novém designu projektu, zahrnujícím vzhled, velikost scény a nakonec i závěrečnou oslavu.

V prvním kole zvolili akademici trojici nejlepších v každé ze sedmi hlavních kategorií a uvedli kandidáta na cenu Síň slávy. V průběhu prvního kola hlasování měli možnost poslechnout si písně z jednotlivých alb, zhlédnout videoklipy na oficiálních webových stránkách www.cenyandel.cz, kde samotné hlasování probíhalo. V žánrových kategoriích pak hlasovali odborníci, kteří jednotlivé kategorie celoročně sledují.

Druhé kolo hlasování v hlavních kategoriích proběhne během přímého přenosu 16. března a diváci tak budou mít možnost podívat se do tváří vybraných porotců Akademie populární hudby. Hlasování jednotlivých akademiků v obou kolech bude uveřejněno 18. března na webových stránkách Andělů.

Pozoruhodná bude letos i scéna, která bude v Průmyslovém paláci při vyhlašování cen. Bude o sedm metrů vyšší než v loňském roce, což umožnil nový prostor (loni se ceny vyhlašovaly v Incheba Aréně). Výška scény bude 17 m a šířka 32 m, zahrnuje přes 380 světel, 250 m2 videoobrazových ploch, 35 tun vybavení v osmnácti kamionech a příprava si vyžádá přibližně 300 osob technického personálu.

V počtu pár desítek míst dostane možnost se zúčastnit slavnostního ceremoniálu i veřejnost. Vstupenky budou v prodeji od 21. února.

Nominace Ceny Anděl 2012:

Skupina roku

Charlie Straight, Kryštof, Zrní

Zpěvák roku

Boris Carloff, Vojtěch Dyk, Richard Krajčo

Zpěvačka roku

Lucie Bílá, Iva Bittová, Aneta Langerová

Objev roku

A Banquet, Boris Carloff, Zrní

Album roku

Boris Carloff – The Escapist, Charlie Straight – Someone With a Slow Heartbeat, Kryštof – Inzerát

Skladba roku

Charlie Straight – Coco, Kryštof – Inzerát, Kryštof a Jaromír Nohavica – Křídla z mýdla

Videoklip roku

Buty – Píseň práce, Carloff Boris – Falling, Kryštof – Inzerát

Alternativní hudba

Květy – Bílé včely, Please The Trees – A Forest Affair, Zrní – Soundtrack ke konci světa

Elektronická hudba  

Boris Carloff – The Escapist, Dirty Picnic – View Through the Crystal, Vložte kočku – TáTa

Folk & Country

Karel Plíhal – Vzduchoprázdniny, Radůza – Ocelový město, Zhasni – Na druhém nádvoří, Zrní – Soundtrack ke konci světa

Hard & Heavy

Forgotten Silence – La Grande Bouffe, Master’s Hammer – Vracejte konve na místo, Mindwork – Eterea

Hip-hop & R’n’b 

Ektor & DJ Wich – Tetris, Hugo Toxxx – Bauch Money Mixtape, Idea – Daleko blíž
Jazz & Blues

Jaromír Honzák feat. Sissel Vera Pettersen – Blood Sings, Inner Spaces feat. David Dorůžka – Light Year, Najponk/Honzák/Fishwick – The Real Deal

Punk & Hard core

Drom – Hectop, Pipes and Pints – Found & Lost, See You In Hell – Jed, The Unholy Preachers – Troublemakers

Ska & Reggae

Coco Jammin – Sklizeň 2012, MikkiM – Offbeat Rhapsody, Sto zvířat – Hraju na klavír v bordelu

World Music

Tomáš Kočko a Orchestr – Cestou na jih, Ida Kelarova & Jazz Famelija & Guests – Šunen savore, BraAgas – Fuerte, Beata Bocek – Ja tutaj mieszkam