ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27279 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muzikál podle filmu Once má na Broadwayi úspěch

0 Redakce 22.3.2012

V neděli měl v New Yorku premiéru nový broadwayský muzikál Once. Inspirovaný byl několik let starým stejnojmenným irským nezávislým filmem s Glenem Hansardem a Markétou Irglovou v hlavních rolích. Oba hlavní představitelé za něj získali v roce 2008 Oscara za ústřední písničku Falling Slowly. Ohlasy na dílo jsou velmi pozitivní.

Američtí recenzenti zejména oceňují, že se tvůrcům muzikálu podařilo do divadla přenést náladu filmu. „Představení má ovace ve stoje staromódním způsobem: milostným příběhem, skvělými písněmi, silnými postavami a nápaditým jevištním ztvárněním. V dějinách Broadwaye to působí zcela revolučně,“ napsal deník New York Post.

Podle The New York Times sice i v muzikálové verzi, která se poprvé představila loni na divadelní dílně v East Village, zaznívají místy pateticky vyznívající věty, díky většímu odstupu mezi jevištěm a hledištěm než mezi divákem a filmovým plátnem ale neznějí přehnaně.

Hlavní hvězdy Steve Kazee a Cristin Miliotiová prý zvládly přechod na velké jeviště dobře. Muzikál podle scénáře Endy Walshe nastudoval režisér John Tiffany. Film Once byl přitom natočený během 17 dnů za 150 tisíc dolarů a vydělal 20 milionů dolarů.

JŠp