ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5864 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Müller, Pavlíček a Horáček vydali Sociální síť

0 jsk 12.10.2015

Zpěvák Richard Müller (na snímku), textař Michal Horáček a skladatel Michal Pavlíček vydali společné album nazvané Sociální síť. Vyslovují se na něm k internetové době, jejím přednostem i nemocem. Horáčkovy villonské balady na něm zní v rockovém hávu a jsou interpretovány šansonový způsobem.

„Vždycky jsem obdivoval texty Michala Horáčka. Zároveň jsem celý život sledoval tvorbu Michala Pavlíčka. Myšlenka, že bychom my tři mohli udělat společné album, mi zajiskřila v hlavě na jednom koncertě. Michala Horáčka zaujala a po čase dodal bravurní texty ve zvláštním žánru villonských balad. Z těch jsme společně vybírali, pak jsme je poskytli Michalu Pavlíčkovi a on udělal skvělá dema. Později se to nahrálo v Praze, hlavně u Michala Pavlíčka ve studiu Na Kloboučku. Byla to dlouhá cesta a došlo na všechny druhy peripetií, ale nyní je album Sociální síť na světě,“ říká Müller.

„Inspirací mi byl fenomén prostředí sociálních sítí, v němž se lidé ve velkém svěřují nejen s tím, co je skutečně trápí nebo těší, ale doslova podivuhodně se prezentují tak, jak by chtěli být vnímáni. Ne náhodou proto album začíná i zakončuje balada, zhudebněna a interpretována dvěma různými způsoby, ale s týmiž slovy i názvem Někdo jiný. Jako pro skladatele, tak pro interpreta to musel být obrovský úkol – není totiž jednoduché výrazově se převtělovat do tolika různých lidí. Za to, že to dokázali, si u mě vysloužili velký respekt,“ vyznává se textař Michal Horáček.