ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8409 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Minisérie Případ Roubal je připrvena

0 jsk 8.11.2021

Minisérie Roubal je inspirována skutečnými událostmi a činy jednoho z největších sériových vrahů české, respektive československé historie Ivana Roubala. V režii Terezy Kopáčové ho hraje Hynek Čermák. Premiéra prvního projektu pod značkou Voyo Originál je naplánována na listopad exkluzivně na Voyo.

„Příběhem o dopadení a usvědčení jednoho z největších zločinců polistopadové historie otevíráme novou etapu prémiové nabídky na Voyo pod značkou Voyo Originál,“ říká ředitelka programu TV Nova Silvia Majeská a dodává: „Ta bude stát především na autentických příbězích se silnými tématy, která rezonovala a stále rezonují společností. K jejich zpracování jsme pak přizvali ty nejuznávanější tvůrčí týmy a ty nejlepší tuzemské herce. Případ Roubal všechny tyto parametry beze zbytku naplňuje.“

Minisérie Případ Roubal vznikla na motivy skutečných událostí. V jejím středu stojí sériový vrah Ivan Roubal (Hynek Čermák), jedna z nejděsivějších a zároveň nejkontroverznějších figur české kriminalistiky.

„Z producentského pohledu byl velmi lákavý rozpor mezi tím, jak Ivan Roubal vypadal, jak se navenek choval a jak hrozné činy mu nakonec byly prokázány. Navíc se k nim nikdy sám nepřiznal. Věřili jsme, že z rozplétání všech jeho činů půjde uplést zajímavý příběh nejen o jeho zločinech, ale především o souboji dobra, zla a spravedlnosti mezi těmito dvěma póly,” představují minisérii producenti Evolution Films Pavel Berčík a Ondřej Zima.

Hlavní postavou příběhu je Daniela (Kamila Trnková), koncipientka Roubalova obhájce, advokáta Hynka Pokorného (Jan Čenský), která v průběhu procesu s Roubalem řeší velké morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří?