ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9617 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michal Pavlíček má instrumentální i zpívané album

0 jsk 21.3.2019

Kytarista Michal Pavlíček vydá v pátek studiové album Pošli to tam. Jedná se o autorské album zčásti tvořené instrumentálními skladbami a částečně písněmi v podání několika hostů. Album sestavil v duchu svého vnímání hudby jako svobodného horizontu bez hranic a stylových omezení. Sousedí na něm skladby různorodé, postavené tu na sólové kytaře, jinde na vokálu.

Zatímco Dunění je masivní kytarový pochod se skandovaným rapem na text Jáchyma Topola, který vyvolává temnou atmosféru, Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu je zhudebněná báseň Michala Horáčka, akustická balada, křehký duet Richarda Müllera a Svetlany Rymarenko se snovou náladou. Kytarová jízda v písni Pošli to tam s bicími Miloše Meiera je zdánlivě na jiném břehu než Odcházení. Původní skladbu, kterou Pavlíček složil pro film Václava Havla, pro jeho nové album otextoval Vlasta Třešňák, který ji také s Monikou Načevou nazpíval.

Jako další zpívající hosty pozval Pavlíček na natáčení alba dvě mladé zpěvačky, Milly Honsovou a Elišku Procházkovou. Dva texty napsal Jan Sahara Hedl a Babalu Markéta Pilátová. Obal alba navrhl sochař, designer a hudebník Stefan Milkov.

„Když hudebník řekne Pošlu to tam, znamená to, že do toho dá všechno, že to zahraje se vší chutí, vervou a od srdce, aby to tam prostě sedělo jak poklička na hrnci. Do tohoto projektu jsem přizval kamarády muzikanty, o kterých vím, že jim tento pocit není vůbec vzdálený,“ vysvětluje původ názvu umělec.

Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Jako autor a interpret se podílel na albech mnoha umělců (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller a další). Je autorem nespočtu skladeb, hudby k šestnácti celovečerním filmům, k deseti televizním seriálům a pětatřiceti televizním inscenacím. Napsal čtyři muzikály, šest baletů a hudbu k třiadvaceti divadelním představením. Byl aktérem a spolutvůrcem 123 dílů hudebního cyklu Na Kloboučku a mnoha dalších projektů. V roce 2015 byl uveden do Síně slávy Akademie populární hudby.

(foto: Jan Malíř)