ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9919 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michal Kindl píše pro Štefana Margitu

0 jsk 23.11.2020

Štefan Margita vydal před čtyřmi lety úspěšné a Zlatou deskou Supraphonu oceněné album X mas. K sváteční tématu se nyní vrací v novém duetu Duch Vánoc, ke kterému složil hudbu a text jeho kolega, zpěvák Michal Kindl.

Umělci se poznali loni, kdy se setkali na jednom pódiu během speciálního turné v českých a moravských divadlech. „Požádal jsem Michala, jestli by mi napsal pár písní na připravované vánoční album, které plánuji vydat příští rok. Stihl jich už napsat pět. Já bych je rád doplnil novými úpravami slavných evergreenů, které také dříve nazpívali třeba Karel Gott či Barbra Streisand,“ řekl Margita.

„Právě Michalova autorská skladba Duch Vánoc nás oslovila natolik, že jsme se rozhodli poslat ji posluchačům už letos v podobě digitálního singlu a videoklipu,“ vysvětlil ještě pěvec.

„Je to pro mě čest. Tento rok je opravdu výjimečný, nikdy by mě nenapadlo, že se stane něco podobného. Beru to jako dar tam odněkud shora. Se Štefanem navíc připravujeme na jaře příštího roku společné koncertní turné, pro které jsem napsal dalších patnáct písní. Velmi se těším na to, jak posluchači zareagují. Bude to něco úplně jiného a nového,“ sdělil Kindl.

(foto: Dagmar Malinová)