ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25124 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Michaela Jacksona prý Murray uspával „jako psa“

0 jsk 10.9.2013

V Los Angeles pokračuje soud týkající se smrti amerického zpěváka Michaela Jacksona. Ten skonal 25. června 2009. Koncem roku 2011 byl za jeho neúmyslné zabití odsouzen ke čtyřem rokům vězení jeho osobní lékař Conrad Murray.

Zpěvákova matka Katherine žádá po promotérech koncertů, které se měly uskutečnit v létě 2009 v Londýně, 40 miliard dolarů. Je to odškodné za synovu smrt. Tvrdí, že manažeři pořadatelské agentury AEG Live najali doktora Murrayho a později jej nutili, aby Jacksonovi podával léky na spaní, aby byl schopen náročnou sérii vystoupení absolvovat. Podle ní jsou tím pádem odpovědní za jeho smrt.

Před soudem nyní vystoupil lékař Van Valin, který měl svou ordinaci v sousedství Jacksonovy kalifornské usedlosti Neverland. Proto, jak řekl, nebyl jen zpěvákovým lékařem, ale také přítelem. „Byli jsme blízcí přátelé. Žádný z mých pacientů se mnou nebyl v tak blízkém kontaktu jako on. A myslím si, že žádný z jeho osobních lékařů s ním nebyl v tak přátelském vztahu,“ řekl Valin u soudu.

Vypověděl, že zpěvák často a bez pozvání navštěvoval jeho dům v Santa Barbaře. Prý se mu stávalo, že ráno vyšel do práce a na verandě stál Jackson. „Stalo se mi ale také, že čekal na verandě nejméně půl hodiny a nezaklepal. Proč? Byl přesvědčen, že nenahlášená návštěva je neslušná, a tak čekal, až otevřu dveře domu.“

Valin rovněž řekl, že jeho děti někdy jely navštívit Jacksona místo školy. „Když jsem se vracel z práce, vyzvedl jsem je. Byly u něho celý den, koukaly společně na kreslené filmy a jedly pizzu. Tyhle vzájemné návštěvy se pro mě staly postupem času úplně normální,“ řekl.

Když se ho právníci zeptali, zda byl zpěvák dobrým otcem, odpověděl: „Ne. On byl báječným otcem. Vím to, protože já jsem dobrý otec, ale on byl mnohem lepší než já. Miloval své děti, a děti milovaly jeho. A když jim za něco nadával, dělal to velmi delikátně.“

Na otázku týkající se zdravotního stavu zpěváka odpověděl velmi jistě. Řekl, že Jackson trpěl nespavostí a silnými bolestmi páteře, které se dostavily po jeho nehodě, již měl v roce 1997. Naznačil také, že Jackson podle něho nikdy nesimuloval proto, aby od svých doktorů dostal silnou dávku opiátů proti bolestem a prášky na spaní. „Dávám si na to pozor, protože existuje spousta lidí, kteří se mě snaží podvést kvůli tomu, abych jim naordinoval podobné léky. Jsem v tom velmi obezřetný a opatrný,“ řekl Valin.

Teprve v roce 2002 doktor Valin zjistil, že jeho slavný kamarád a pacient dostává silné dávky léků na uklidnění. „Viděl jsem na rukávu jeho košile kapku krve. Vyhrnul jsem ho a našel pod ním krvavý tampón. Věděl jsem, že není ode mě. Řekl jsem mu, že riskuje svůj život, a on mi odpověděl, ať se nebojím, že nebere žádné jiné podpůrné dávky. Tenkrát mi lhal,“ sdělil soudu.

Valin nakonec vypověděl, že Jacksonovi někdy čítával před spaním knihy. Když od něho odcházel, věděl, že pokojně spí. Následně zaútočil na doktora Conrada Murrayho, který byl za neúmyslné zabití Krále popu odsouzen ke čtyřem letům vězení.

„Nikdy mu pohádky nečetl, nezajímalo ho to. Dal mu injekci na spaní a odešel domů. Uspal ho jako psa,“ uvedl.