ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15944 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Metallica: Máme víc energie než Rolling Stones

0 jsk 3.7.2014

Americká legenda Metallica je na cestě do Prahy. Již příští úterý 8. července se představí na festivalu Aerodrome na pražském Výstavišti. Svůj koncertní setlist nechala sestavit české fanoušky. Na internetových stránkách turné mohli hlasovat pro písničky, které chtějí při pražském vystoupení slyšet.

Již dříve pak Metallica na margo tohoto způsobu komunikace se svými věrnými řekla, že by uvítala, kdyby vybrané písničky byly trochu těžší, respektive kdyby to byly jiné, než ty, které jako vítěze ankety diváků očekávala.

Minulý víkend se Metallica stala jednou z hlavních hvězd britského festivalu Glastonbury. Přestože hned poté, co bylo její jméno jako účastníka akce zveřejněno, čelila pochybnostem od návštěvníků i od kolegů muzikantů, přímo na místě prý ukázala, že má ještě dost sil na to, aby auditorium dostatečně rozhýbala a potěšila. Ostatně, mnoho skladeb této kapely lze bez uzardění považovat za opravdové hity.

Po skončení Glastonbury se členové Metalliky pustili do své obrany. James Hetfield a Kirk Hammet jednoznačně utnuli všechny spekulace o tom, že by kapela chtěla ukončit svou kariéru. Když se dali do srovnávání, zvolili si jako protiváhu britské Rolling Stones.

„Viděli jsme je hrát loni a musím říct, že na to, že je jim sedmdesát, jsou opravdu skvělí,“ vysvětlil Hammett. „Pokud jde o nás, rozhodně plánujeme zůstat na scéně. Myslím si, že bychom to mohli vydržet tak dlouho, jako oni, jako Rolling Stones. Rozloučíme se nejspíš, až nejstaršímu z nás bude sedmdesát.“

“Abychom zahráli jednu naši písničku, potřebujeme na to tolik energie, kolik Rolling Stones na osm svých,“ dodal Hetfield.

„Myslím si, že v klidu budeme existovat ještě nejméně deset let. Za tu dobu budeme schopni vydat dvě nová alba,“ pokračoval Hammett. „Cítíme se v dobré formě a nenacházíme jediný důvod k tomu, abychom skončili. V září budeme nahrávat nové album, a to je velká motivace.“

Metallica nedávno uveřejnila svou novou písničku Lord sof the Summer. Momentálně je na evropském turné.