ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5831 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Meryl Streepová se učila hrát na kytaru u Neila Younga

0 jsk 4.9.2015

Špičkoví a profesionální herci udělají všechno pro to, aby jejich role byly následně na plátně co nejdůvěryhodnější. Týká se to samozřejmě i americké herečky Meryl Streepové, která se od tohoto čtvrtka představuje i v českých kinech ve filmu Nikdy není pozdě. Kvůli své roli se učila hrát na kytaru i u Neila Younga. Byť se ve snímku sice neobjeví od kanadského rockera ani jedna skladba, nebyl to důvod, aby slavné herečce nedal hodiny hry na kytaru.

V novém filmu představuje Streepová ženu, která je přes den pokladní a v noci rockerkou Ricki, jež hraje se svou doprovodnou kapelou Flash. Právě kvůli této roli se rozhodla naučit hrát na kytaru. Její kurz před natáčením trval šest měsíců, přičemž během jedné lekce se oscarové herečce věnoval i kytarový mág žánrů rock, folk a country Neil Young. Ten jí mimo jiné ukázal, jak využít efekt distortion, za což se mu později poklonila.

Podle magazínu Rolling Stone musel setkání mezi dvěma legendami zorganizovat režisér filmové novinky Jonathan Demme. Podílel se totiž mimo jiné i na třech koncertních filmech hudebního velikána, sice na Heart of Gold (2006), Trunk Show (2009) a Journeys (2012). Setkání se odehrálo v pleasantvillském Jacob Burns Film Center.

Na seznamu skladeb, které odezní ve filmovém příběhu rockerky, jsou písně od Brucea Sprinsgteena, Toma Pettyho, ale i Bad Romance z dílny aktuální popové hvězdy Lady Gaga.