ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19217 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Matt Damon si snad v Avatarovi přece jen někdy zahraje

0 jsk 3.1.2023

Málokdo ví, že v prvním díle Avatara měl původně hlavní postavu ztvárnit Matt Damon, nikoli Sam Worthington. Hvězda známá z filmů o Jasonu Bourneovi si tehdy bohužel nemohla dovolit podílet se na produkci režiséra Jasona Camerona. Ukázalo se, že přišla o šanci vydělat velkou sumu peněz.

Damon před časem na filmovém festivalu v Cannes prozradil, že byl nucen odmítnout nabídku hrát ve filmu Avatar. Režisér filmu James Cameron mu nabídl celých deset procent z částky, kterou film vydělá v kinech. Ten pak byl mimořádně populární a dosáhl obrovského kasovního úspěchu. Proslýchá se, že Damon by svou rolí v tomto filmu mohl vydělat až 250 milionů dolarů. Sám herec to komentoval: „Vejdu do historie. Nikdy už nepotkáte herce, který by odmítl vyšší částku.“

O snaze zapojit Damona do prvního dílu nedávno mluvil James Cameron v rozhovoru pro BBC Radio 1. Vysvětlil, jak to tehdy bylo. „Musel hrát v dalším filmu ze série Jason Bourne a nedalo se s tím nic dělat. Takže s lítostí můj návrh odmítl. Strašně ho to trápí. Ale Matte, ty moc dobře víš, že jsi jedna z největších filmových hvězd na světě. Dej už pokoj,“ sdělil Cameron.

Později režisér dodal, že je stále velmi otevřený účasti Matta Damona v některém z dalších dílů Avatara, a to i v menší roli. „Musí to udělat. Musíme to udělat společně, abychom uvedli vesmír zpět do rovnováhy. Ale deset procent ze zisku už nedostane,“ konstatoval Cameron.

Díky Damonovu odmítnutí producenti filmu hodně ušetřili. Hlavní postavu totiž nakonec ztvárnil málo známý Sam Worthington, který nedostal tak velký plat, jaký se nabízel hvězdě. Informace o tom, kolik vydělal, ale nebyly nikdy odhaleny.