ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4759 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mason by rád návrat Pink Floyd, Waters chystá vlastní album

0 jsk 30.9.2013

Fanoušci skupiny Pink Floyd jsou již řadu let konfrontováni se skutečností, že byť je k dispozici dostatek muzikantů na to, aby se tahle legendární parta vrátila na scénu a podnikla třeba velkolepé koncertní turné, neděje se tak. Důvodů, proč to tak je, byla v posledních letech slyšet celá řada – od nadbytku práce jednotlivých členů přes chybějící motivaci až k nechuti zvednou se z gauče a vyjet do světa jako za starých časů.

Aktuálně se nicméně v médiích objevila nová jiskérka naděje. Nick Mason, bubeník britské rockové ikony, prohlásil, že by neměl nic proti jejímu návratu na scénu.

V rozhovoru pro magazín New Musical Express řekl, že on sám je připraven se vrátit, ale šel by do toho pouze v  případě, kdyby se k němu připojili i další dva kolegové z Pink Floyd, kytarista a zpěvák David Gilmour a baskytarista a zpěvák Roger Waters.

„Udělal bych to, jsem připraven,“ řekl Mason. „Jsem sbalen. Mám k dispozici skvělou bicí soupravu, jsem v pohotovosti a čekám, až zazvoní telefon. Nikomu ale nedoporučuju, aby kvůli mé připravenosti přestal odpočívat.“

Dodal také, že případný návrat kapely by měl být něčím velkým, něčím ve stylu Live Aid, charitativní akce, která se konala v Anglii a Americe v roce 1985 a výtěžek z ní byl zaslán hladovějícím v Africe.

Poslední společné vystoupení Pink Floyd se odehrálo u příležitosti velkého koncertu Live 8 v červenci roku 2005. Tehdy byl v sestavě i dnes již nežijící klávesista Richard Wright, který zemřel v roce 2008.

Masonovy představy o tom, že někdo co nejdřív zavolá, jsou nicméně v současnosti trochu liché. Kolegovi Rogeru Watersovi se na sólové dráze daří, turné The Wall bylo nesmírně úspěšné a muzikant navíc přišel aktuálně s prohlášením, které svědčí o tom, že v dohledné době nejspíš nebude mít na Pink Floyd čas.

Oznámil totiž, že nahraje ještě jednu sólovou desku. Je to dobrá zpráva především pro fanoušky, kteří od něho čekají rockový materiál. Takový totiž nevydal od alba Amused to Death, jež vyšlo v roce 1992.

„Mám už docela jasnou představu o tom, jak bude nové album vypadat,“ prohlásil nedávno Waters. „Určitě ještě jedno album nahraju, a jsem rozhodnut dát práci na něm naprostou vážnost i přednost před vším ostatním.“

Roger Waters v posledních letech trávil nejvíce uměleckého času na pódiích při již zmíněném turné The Wall. Zatím poslední album, operu Ça Ira, vydal v roce 2005.