ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14559 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Marta Jandová a Václav Noid Bárta pojedou na Eurosong

0 Redakce 2.2.2015

Marta Jandová a Václav Noid Bárta budou reprezentovat Česko na soutěži Eurovision Song Contest 2015. Jejich duet Hope Never Dies poslala do evropské soutěže odborná porota složená z publicistů, kritiků i aktivních muzikantů a zástupců ČT. Finále soutěže, která se letos koná ve Vídni, odvysílá ČT1 v přímém přenosu 23. května.

Jako interpreti, kteří na Eurosongu zastoupí Českou republiku, vzešli Marta Jandová a Václav Noid Bárta z výběru odborné poroty. „Domácí hudebníky jsme procházeli prakticky jednoho za druhým a dospěli jsme k tomu, že u podobné soutěže evropské publikum neřeší, jak je kdo u nás populární, ale jak je charismatický a jak zpívá. A těch lidí, za které by člověk dal ruku do ohně, tu není mnoho. V této soutěži má každý jenom jednu jedinou příležitost a ta trvá tři minuty,“ říká k výběru producent Ondřej Soukup.

Odborníci však vybírali nejen interprety, ale i skladbu, se kterou ve Vídni vystoupí. Osloveni pro to byli autoři z Česka i ze Slovenska. „Skladby, mezi kterými se rozhodovalo, byly podle mého názoru velmi vyrovnané. Nicméně Hope Never Dies, kterou jsme nakonec vybrali, byla i můj kandidát. Má hodně zvláštní a pěkný refrén, navíc je tam hezká a hodně překvapivá modulace. A když jsem ji slyšel, říkal jsem si, že když tohle udělají dobře, tak to zapůsobí,“ popisuje další ze členů poroty Michael Kocáb. Porota vybírala mezi skladbami, jejichž autory neznala, až po finálním rozhodnutí se dozvěděla, že za písní Hope Never Dies stojí i její budoucí interpret Václav Noid Bárta.

Marta Jandová

V odborné porotě zasedli například hudební publicista a novinář Honza Dědek, hledač talentů Martin Červinka, redaktorka Českého rozhlasu Jitka Benešová a hudebník Michael Kocáb.

Letošní ročník soutěže Eurovision Song Contest 2015 se koná ve Vídni, Marta Jandová a Václav Noid Bárta na něm poprvé vystoupí v rámci druhého semifinálového kola. Obě semifinále odvysílá jako exkurz do světa současné hudební zábavy kanál ČT art 19. a 21. května. Finále pak budou moci diváci sledovat v přímém přenosu na ČT1 23. května.

Všechna kola soutěže bude přímo z Vídně pro české diváky komentovat Aleš Háma.

Foto: Václav Noid Bárta – Vladimír Homola