ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30277 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Marek Najbrt natáčí film o legendárních Tata Bojs

0 jsk 1.11.2022

Režisér Marek Najbrt, skupina Tata Bojs i herci divadla Vosto5 mají v těchto dnech nabito. V brněnském studiu České televize natáčejí stylizované scény filmu tatabojs.doc.

Nový celovečerní sci-fi dokument o skupině Tata Bojs, která příští rok oslaví pětatřicet let let na hudební a kulturní scéně, vzniká podle scénáře Marka Najbrta a Roberta Geislera v produkční společnosti Koza Film.

„Futuretroskopický” koncept vyprávění umožní divákům a fanouškům poznat Milana Caise, Mardošu a ostatní tak trochu „jinak”, zároveň je ale provede takřka kompletní historií kapely s výhledem do její budoucnosti. Tata Bojs ve své tvorbě vždy tíhli k promyšleným konceptům, a proto by ani dokument o nich neměl být jen prostým souhrnem faktů, situací a „mluvících hlav“.

„Možná to vypadá, že jsme se místo dokumentu rozhodli natočit hraný film, ale není tomu tak. S nadhledem pojatá kvazifuturistická vědecko-fantastická linie tvoří jen základní rámec vyprávění, jakousi zábavnou osnovu, na kterou navěšujeme další, a celkově vzato podstatnější, materiál přibližující divákovi obraz kapely a její dosavadní cesty hudebním světem,” vysvětluje producent filmu Petr Koza.

„S klukama z Tata Bojs se znám v podstatě od 90. let, takže mi představa, že o nich natočím dokument, připadla naprosto přirozená a vzhledem k tomu, že mám jejich hudbu rád, i lákavá…,” říká režisér Marek Najbrt.